>> سقوط دبیر اول سفارت سوییس از برج کامرانیه - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۰۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ ساعت ۱۸:۱۰
کد مطلب : ۲۷۰۰۹۲

سقوط دبیر اول سفارت سوییس از برج کامرانیه

سقوط دبیر اول سفارت سوییس از برج کامرانیه
گروه سیاسی: سوئیس تایید کرد که یک کارمند زن سفارت این کشور در تهران بر اثر "حادثه‌ای" جان باخته است.
بر اساس بیانیه‌ای که وزارت خارجه این کشور منتشر کرده ضمن "همدردی" با خانواده این کارمند افزوده که با مقامات ایرانی در این رابطه در تماس است.در این بیانیه نامی از فرد جان باخته برده نشده است.
پیشتر رسانه‌های داخلی در ایران گزارش کردند که یک کارمند سفارت سوئیس در تهران بر اثر سقوط از برجی در شمال شهر تهران، جان خود را از دست داد.
مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور، با تایید خبر سقوط یک زن از برج کامرانیه گفت: "همکاران اورژانس اعلام کرده اند که این زن حدود ۵۱ ساله، دبیر اول سفارت سوئیس بوده است. "
به گفته همین گزارش‌ها او "دومین مسئول عالیرتبه" سفارت سوئیس در تهران به شمار می‌آمد، در طبقه هجدهم برجی در کامرانیه زندگی می‌کرد.
سخنگوی سازمان اورژانس ایران گفت خبردار شدیم که حادثه‌ای در کامرانیه اتفاق افتاده است. در یکی از برج‌های کامرانیه، زنی ۵۲ ساله سقوط کرده و متاسفانه جان خود را از دست داده است.
به دنبال قطع روابط دیپلماتیک و کنسولی ایران و آمریکا، از تاریخ ٣١ خرداد ١٣٥٩ دولت سوئیس از طریق سفارت خود در تهران حافظ منافع ایالات متحده آمریکا در ایران نیز به شمار می‌آید.مجتبی خالدی گفت که "مدت زیادی از زمان فوت این فرد گذشته است. "کارگر این فرد، متوجه عدم حضور او می‌شود و با پلیس تماس می‌گیرد.
سخنگوی اورژانس ایران در پاسخ به سوالی درباره اینکه نشانه‌ای از درگیری یا ورود به اجبار به منزل این فرد وجود داشته است یا خیر، گفت: "اورژانس در این خصوص اطلاعاتی ندارد، اما آن چیزی که گفته می‌شود این است که صبح کارگر این فرد به داخل ساختمان می‌آید و متوجه عدم حضور او می‌شود. سپس با پلیس تماس می‌گیرند و پلیس هم با اورژانس تماس می‌گیرد".
سخنگوی اورژانس ایران همچنین گفته است: "در گزارش‌های اول اعلام شده به اورژانس، جنسیت این فرد آقا اعلام شده بود، اما پس از حضور عوامل اورژانس در صحنه و بررسی، مشاهده شد متوفی خانم است".
 
برچسب ها: سوئیس
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *