به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۰:۰۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ ساعت ۱۱:۵۰
کد مطلب : ۲۷۰۱۹۳

فنونی‌زاده: دوست داشتم با استقلال بازی کنیم

فنونی‌زاده: دوست داشتم با استقلال بازی کنیم
گروه ورزشی: پیشکسوت پرسپولیس گفت: گل محمدی به خوبی از تمامی ظرفیت‌های تیم استفاده کرد و از بازیکنان بازی گرفت تا با توجه به فشرده بودن مسابقات بازیکنان آسیبی نبینند.مرتضی فنونی زاده پیشکسوت پرسپولیس در خصوص عملکرد این تیم در لیگ قهرمانان آسیا گفت: پرسپولیس کاملا قدرت خود را به رخ همه کشید و مقتدرانه به دور بعدی رقابت‌ها صعود کرد باختی هم که مقابل الوحده متحمل شدیم از نظر من به موقع بود و یک تلنگری برای کل تیم شد. من دوستم داشتم در مرحله بعد با استقلال رقیب سنتی خود بازی کنیم که شاهد یک دربی آسیایی نیز باشیم که متاسفانه نشد اما امیدوارم در مراحل بعدی این اتفاق رخ دهد.
 
فنونی زاده در خصوص اینکه برخی معتقد هستند علت صعود مقتدرانه پرسپولیس حضور تیم‌های ضعیف در گروه این تیم بود، عنوان کرد: چگونه می‌شود تیمی مثل استقلال تاجیکستان با جسارت در گروهی که الهلال حضور دارد صدرنشین می‌شود و به دور بعدی صعود می‌کند؟ هر تیمی که جواز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرده تیم شایسته و قابل احترامی است و تیم آسانی وجود ندارد. از طرفی تیم دوم گروه ما که الوحده بود بیشتر از استقلال امتیاز کسب کرد و نباید ارزش کار پرسپولیس را کم رنگ جلوه داد.

وی در مورد عملکرد خط حمله پرسپولیس که تا پیش از مسابقات که عملکرد آن مورد انتقاد قرار گرفته بود، اظهار داشت: چند ماهی می‌شد که تیم در خط حمله مشکل داشت و حالا با بازگشت آل کثیر و جذب مغانلو خیال همه راحت شده است. مغانلو عملکرد فوق العاده‌ای از خود به نمایش گذاشته است و مرا یاد علی دایی انداخت و مطمئن هستم او به موفقیت‌های بزرگی خواهد رسید وامیدوارم مثل شهریار فوتبال ایران علی دایی یک چهره بین المللی شود و می‌تواند در بازی‌های پیش روی تیم ملی که فوق العاده حساس است عصای دست اسکوچیچ باشد.

فنونی زاده در پایان در خصوص اینکه آیا سرخ‌پوشان می‌توانند موفقیت‌های خود را در لیگ برتر تکرار کنند نیز بیان کرد: قرنطینه پرسپولیس موجب ناراحتی کادرفنی شده بود که باید بگویم این موضوع طبیعی است چرا که این بیماری ورزشکار و غیر ورزشکار سرش نمی‌شود و خطرناک است. به نظر من تیم باید در قرنطینه می‌ماند آن هم به شرطی که شرایط را برای آنها مهیا می‌کردند تا تیم تمرینات خود را پیگیری کند. گل محمدی به خوبی از تمامی ظرفیت‌های تیم استفاده کرد و از بازیکنان بازی گرفت تا با توجه به فشرده بودن مسابقات بازیکنان آسیبی نبینند. با همین تفاسیر ما در لیگ مدعی هستیم و دو بازی سخت و 6 امتیازی را برابر حریفان سنتی خود و رقبای مستقیم خود در راه قهرمانی در پیش داریم.