به روز شده در ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۲۰:۱۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ ساعت ۱۸:۰۲
کد مطلب : ۲۷۰۲۹۷

رشد جرائم با انگیزه‌های سیاسی در آلمان

رشد جرائم با انگیزه‌های سیاسی در  آلمان
گروه بین الملل: شمار جرائم با انگیزه‌های سیاسی در سال ۲۰۲۰ هیچ‌گاه از زمان ثبت این آمار تا کنون به این اندازه بالا نبوده است. در آماری که وزیر کشور آلمان ارائه کرد صحبت از افزایش اعمال خشونت‌آمیز است و پتانسیل تشدید تنش در جامعه.
هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان  گزارش و آماری ارائه داد که تنها در اعداد و ارقام در ارتباط با جرایم افراط‌گرایان راست‌گرا یا چپگرا خلاصه نمی‌شد. پیام وزیر کشور آلمان روشن بود. او گفت، آلمان مشکل دارد. آماری که اداره پلیس جنایی فدرال آلمان در اختیار وزیر کشور قرار داده است به گفته زهوفر، نشانگر وضعیت حاکم بر جامعه است؛ یک سیستم هشداردهنده سریع برای پدیدار کردن تحولات نامطلوب.بر پایه این آمار مجموع کل جرائم ۵ / ۸ درصد افزایش یافته است و شمار کل اعمال خشونت‌آمیز با انگیزه‌های سیاسی حتی تا ۸ / ۱۸ درصد افزایش یافته است.
برخی از پژوهشگران حوزه فعالیت‌ها و گرایش‌های افراط‌گرایانه در آلمان نیز از "تحولاتی نگران‌کننده" سخن می‌گویند. به گفته یکی از آنها به نام فلوریان هارت‌لب که با سایت تاگس‌شاو از شبکه اول آلمان مصاحبه کرده است، در پس هر کدام از این رقم‌ها سرنوشت قربانیان نهفته است. این کارشناس همچنین معتقد است که این آمار نمایانگر رخدادهایی هستند که همزیستی دموکراتیک را به خطر می‌اندازند. او برای روشن شدن این مسئله به‌طور مثال به شهردارانی اشاره می‌کند که به دلیل ترس از افراط‌گرایان حتی دیگر جرأت نمی‌کنند به فعالیت خود ادامه دهند.بر پایه آماری منتشر شده و گزارش وزیر کشور آلمان بزرگترین خطر در آلمان همچنان از ناحیه افراط‌گرایان راست‌گراست. بیشتر جرائم یعنی بیش از ۲۳۶۰۰ جرم با انگیزه‌های راستگرایانه به وقوع پیوسته‌اند؛ دو برابر جرائمی که به طیف چپگرایان افراط‌گرا نسبت داده می‌شود.
 
برچسب ها: آلمان