به روز شده در ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۲۰:۱۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ ساعت ۱۸:۳۹
کد مطلب : ۲۷۰۳۱۸

با فواید گوشت بوقلمون بیشتر آشنا شوید

با فواید گوشت بوقلمون بیشتر آشنا شوید
گروه علمی: میل کردن غذاهایی مانند گوشت بوقلمون با مقدار پروتئین بالا باعث تقویت احساس سیری در افراد می‌شود و بنابراین فرد برای مدت بیشتری احساس سیری می‌کند. به این معنی است که شما در طول وعده غذایی بعدی خود کم‌تر پرخوری خواهید کرد. بوقلمون به دلیل پروتئین بالا می‌تواند به کاهش سطح گرلین کمک کند. گرلین هورمون گرسنگی است. همین امر باعث کاهش اشتها و هوس افراد می‌شود. همچنین پروتئین می‌تواند متابولیسم را افزایش و به کاهش وزن شما کمک کند.

اندازه هر وعده بسیار مهم است.سینه‌ی بوقلمون نسبت به دیگر قسمت‌ها چربی و کالری کمتری دارد. این‌طور نیست که غذایی که با بوقلمون تهیه شده باشد، سالم‌تر باشد. به‌طور مثال همبرگر بوقلمون ممکن است به‌اندازه‌ی همبرگر گوشت گاو چربی اشباع داشته باشد؛ بستگی به این دارد که چقدر گوشت تیره‌ی بوقلمون در تهیه‌ی خوراک به کار رفته باشد همیشه مواد غذایی را از نظر اندازه‌ی چربی و مقدار گوشت کم‌چرب بررسی، محصولات مختلف را مقایسه و سالم‌ترین را انتخاب کنید. فراموش نکنید که نباید در مصرف گوشت بوقلمون زیاده‌روی کنید.مصرف بوقلمون به دلیل مواد مغذی غنی برای کسانی که رژیم لاغری دارند بسیار مناسب است ولی توجه کنید که از مصرف خوراکی‌های فراوری‌شده‌ی بوقلمون مانند هات‌داگ، سوسیس یا کالباس خودداری کنید یا دست‌کم مصرف آنها را کاهش دهید.

حتی مواد کمتر فراوری شده مانند همبرگر آماده‌ی بوقلمون دارای مقدار زیادی نمک و مواد نگهدارنده هستند. به دنبال بوقلمون تازه، کم‌چرب و ارگانیک باشید که در مزرعه، در شرایطی انسانی و بدون آنتی‌بیوتیک پرورش یافته‌اند. در پرورش بوقلمون به روش‌های صنعتی و کارخانه‌ای، به آنها آب، نمک و مواد نگهدارنده تزریق می‌شود تا اندازه‌ی بزرگ‌تر و ماندگاری بیشتری داشته باشند. بوقلمون‌های پرورش یافته در مزرعه و مرتع به روش طبیعی همچنین امگا ۳ بیشتری دارند. اگر از بوقلمون‌های صنعتی خرید می‌کنید باید توجه کنید بیش از اندازه بزرگ نباشد
 جذب پروتئین کافی به حفظ ماهیچه‌ها و ثبات سطح انسولین در بدن کمک می‌کند.اگر می‌خواهید بوقلمون را در رژیم کاهش وزن خود بگنجانید، بوقلمون سفید کم چرب را انتخاب کنید، که کالری کمی دارد. سینه بوقلمون هم گزینه خوبی است.
برچسب ها: بوقلمون