به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۱:۰۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ ساعت ۱۶:۱۴
کد مطلب : ۲۷۰۴۰۹
سخنگوس ستاد کرونا- امروز: واکسیناسیون عمومی از مهرماه ۱۴۰۰ آغاز می‌شود!

به نیمه اردیبهشت رسیدیم؛ آقا نمکی چه خبر از «واکسیناسیون عمومی»؟

گروه جامعه: وزیر بهداشت ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ در مراسم اهدای تجهیزات بیمارستانی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام گفت: "واکسیناسیون عمومی را از نیمه اردیبهشت آغاز می کنیم." امروز ۱۶ اردیبهشت ماه است اما وعده آقای وزیر عملی نشده است!
به نیمه اردیبهشت رسیدیم؛ آقا نمکی چه خبر از «واکسیناسیون عمومی»؟
سایت دیده‌بان ایران؛ نوشت: این عنوان سخنرانی سعید نمکی در اواخر فروردین ماه گذشته بود که طبق روال از وعده تازه ای در عرصه وزارت بهداشت کشور خبر داده بود. اما هم اکنون که در نیمه اردیبهشت قرار گرفته ایم نه تنها این اتفاق نیفتاده است بلکه با شدت یافتن مرگ و میر هموطنان در موج چهارم کرونا؛ وزارت بهداشت از ارسال درخواست قرنطینه ای که مد نظر این وزارت خانه است به دولت خبر داده است.
این در حالی است که هفته گذشته سعید نمکی در اجلاس مجازی مشترک روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و فرماندهان سپاه استان‌ها وعده داده بود که "در مرحله سرازیری این قله‌های رو به صعود هستیم." اما در تازه ترین وعده های مسئولان در وزارت بهداشت و ستادملی مبارزه با کرونا سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داده است که گام ششم بسیج ملی مقابله با کرونا نیز از مهرماه ۱۴۰۰ آغاز می‌شود و در نظر است که از مهرماه سال جاری واکسیناسیون فاز ۴ کووید۱۹ در کشور که همان واکسیناسیون عمومی است، آغاز شود؛ گروه هدف در فاز ۴ واکسیناسیون نیز حدود ۴۰ میلیون نفر هستند. رئیسی اضافه کرده است که "با توجه به افزایش روند واردات و امید برای تولید انبوه واکسن های داخلی طی یکی دو ماه آینده، انتظار می رود که ایران بتواند روند واکسیناسیون علیه کووید-۱۹ را سرعت بیشتری بخشیده و طبق برنامه ریزی های از پیش تعیین شده حرکت کرده و حتی بتواند از زمان بندی اعلام شده نیز پیش افتد و به اذعان مسوولان وزارت بهداشت، واکسیناسیون کرونا در کشور را در سال ۱۴۰۰ تکمیل کرده و به پایان رساند.