به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۸:۰۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ ساعت ۱۳:۱۷
کد مطلب : ۲۷۰۵۰۵

یک تلسکوپ رباتیک از موشک چین عکس گرفت

یک تلسکوپ رباتیک از موشک چین عکس گرفت
گروه علمی:تلسکوپی رباتیک در ایتالیا تصویری از موشک چینی خارج از کنترل در مدار زمین ثبت کرده است.نخستین تصویر از موشک لانگ مارچ ۵B در مدار زمین منتشر شد. پروژه Virtual Telescope Project در ایتالیا این موشک را هنگام گذر کردن از جلوی تلسکوپ رباتیک «النا» عکاسی کرده است.موشک مذکور که هفته گذشته قسمت اصلی ایستگاه فضایی چین را به مدار زمین برد، پیش بینی می‌شود طی روزهای آینده به طور کنترل نشده وارد اتمسفر شود و ممکن است در منطقه‌ای مسکونی فرود بیاید.
 
به گفته محققان این موشک هنگام گذر از جلوی تلسکوپ مذکور از ارتفاع ۷۰۰ کیلومتری سرعت بسیار زیادی داشته است. جیان لوکا ماسی یکی از ستاره شناسان این پروژه، عکس از زباله فضایی را ثبت کرده است.او در این باره می‌گوید: آسمان بسیار درخشان بود و به همین دلیل شرایط برای عکاسی چندان مناسب نبود اما تلسکوپ رباتیک ما موفق شد هاله این زباله فضایی را ثبت کند. این امر نشان دهنده قابلیت‌های خارق العاده تجهیزات رباتیک برای ردیابی چنین اجسامی است.در این تصویر موشک چینی به شکل یک نقطه درخشان دیده می‌شود. کارشناسان معتقدند این موشک فردا یا پس فردا وارد اتمسفر زمین می‌شود اما به سختی می‌توان نقطه دقیق آن را تعیین کرد.
برچسب ها: زباله فضایی
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *