به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۴:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ ساعت ۱۰:۵۱
کد مطلب : ۲۷۰۶۵۴

سفر در ایام عید فطر ممنوع است

سفر در ایام عید فطر ممنوع است
گروه جامعه: معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با تاکید بر ممنوعیت سفر در ایام تعطیلات عید فطر گفت: برای جلوگیری از گسترش ویروس جهش‌یافته این کار ضروری است بنابراین هر نوع سفر هوایی و زمینی ممنوع است‌.به گزارش ایسنا، محسن فرهادی درباره محدودیت و ممنوعیت اعمال‌شده برای سفرهای عید فطر گفت: در مصوبه کلیه سفرها و عبور و مرور ممنوع اعلام شده است‌. البته بلیت برخی پروازها قبل‌تر فروخته شده است که باید وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌های مرتبط تمهیداتی بیندیشند تا سفرها و مراودات بویژه زمینی از روز سه‌شنبه (۲۱ اردیبهشت) ساعت ۲ بعدازظهر تا روز شنبه (۲۵ اردیبهشت) ممنوع شود.
 
وی افزود: در واقع این کار یک نوع قرنطینه تردد بین استانی است و هیچ سفری نباید انجام شود و اراده بر قطع سفرها است. دلیل این کار هم مشخص است، زیرا تردد جمعیت انتقال گونه‌های جدید ویروس کرونا که در استان‌هایی مانند یزد و ... را تسهیل می‌کند و خدایی‌نکرده سفرها منجر به گسترش سوش‌های جهش یافته نشود.
فرهادی که در یک برنامه تلوزیونی صحبت می‌کرد، تاکید کرد: در مورد سفرهای جاده‌ای نیروی انتظامی مکلف شده است تا راه‌ها را ببندد و اجازه تردد ندهد. با برنامه‌های نیروی انتظامی طبیعتا هم باید خودرو را بازگرداند و هم اعمال جریمه صورت گیرد و این موضوع شامل همه‌ استان‌های کشور است و کاری به رنگبندی شهرها نداریم.