به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۲۲:۱۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ ساعت ۱۵:۰۵
کد مطلب : ۲۷۰۷۲۷

از دی‌ماه ۹۶ جامعه به سه بخش تقسیم شد

از دی‌ماه ۹۶ جامعه  به سه بخش تقسیم شد
گروه سیاسی: دبیرکل حزب اتحاد ملت در آیین رونمایی از برنامه جامعه قدرتمند-دولت توانمند حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، اظهار کرد: اگر حکمرانی خوب را مدنظر قرار دهیم، ۸۰ درصد اشتراک نظر وجود دارد و ۲۰ درصد اختلاف نظر است.
 علی شکوری راد  گفت: ما فکر می‌کنیم که در سطوح عالی کشور نیاز به این توجه وجود دارد که وفاق ملی در کشور شکل بگیرد. این وفاق ملی برای پیگیری مشترکات است. ما در انتخابات قبلی ریاست جمهوری دو جناح اصلی داشتیم که این جناح‌ها برای نامزدهایشان با یکدیگر رقابت می‌کردند. برخی نیز با اصل نظام مشکل داشتند اما کنشگری نمی‌کردند از دی ماه ۹۶ عملاً جامعه به سه بخش تقسیم شد، علاوه بر بخش اصلاح طلب و اصولگرا بخش جدیدی تحت عنوان بخش برانداز اعلام موجودیت کرد.
 ادامه داد: جبهه اصلاحلات در چالش با براندازان است به گونه‌ای که روش اصلاح طلبانه را دنبال کند نه روش براندازان را؛ بنابراین جبهه اصلاحات با کسانی که با اصل مشارکت مخالف هستند، در چالش است.شکوری راد ضمن اشاره به مصوبه شورای نگهبان، بیان کرد: جناح اصولگرا دارای تشتت بسیاری است بر همین اساس نهادهای حاکمیتی نقش اجماع ساز را برای جناح اصولگرا ایفا می‌کنند.
وی گفت: ما در انتخابات گذشته از آقای روحانی حمایت کردیم و این حمایت مبتنی بر دستاوردهای ایشان بود اما در دوره دوم به دلیل خروج آمریکا از برجام دولت دچار تحریم اقتصادی شد. طبیعتاً بسیاری از برنامه‌های در دست اجرا،‌ اجرایی نشد. دستاورد دوم دولت آقای روحانی، عدم خروج ایشان از برجام بود که فرصت احیای مجدد برجام را داد. امیدواریم بتوان با مذاکرات و تصویب FATF با افزایش مشارکت مردم در انتخابات مواجه شویم.

 
مرجع : ایلنا
برچسب ها: انتخابات

مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۲/۱۹ ۱۰:۴۴
عدم خروج از برجام دست اورد است؟ کار حاکمیت ودولت به جایی رسیده که فقط تشنگان قدرت میخواهند رییس جمهور شوند با رای حداقلی وابستگان ودلبستگان نظام و اصول گراهایی که شعور سیاسی واجتماعی ندارند و امکانات محدود باقی مانده را از سر خودخواهی فقط برای خود میخواهند اقای دکتر شکوری چیزی برای اصلاح وجود ندارد حداقل ۷۰ درصد ایرانیها به این نتیجه رسیده اند (372294)