به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۸:۵۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ ساعت ۱۸:۲۰
کد مطلب : ۲۷۰۷۸۳

کنترل رایانه با ماهیچه گوش برای افراد معلول

کنترل رایانه با ماهیچه گوش برای افراد معلول
گروه علمی: یک دستگاه مینیاتوری که روی گوش فرد قرار می‌گیرد به بیماران ALS یا هرگونه بیماری عصبی (MND) کمک می‌کند تا یک رایانه را کنترل و با جهان ارتباط برقرار کنند.این دستگاه که Earswitch نام گرفته با کشیده شدن ماهیچه کشنده پرده گوش (Tensor tympani muscle) یک کیبورد روی نمایشگر را از راه دور فعال می‌کند تا کارهای مختلفی را روی یک رایانه شخصی سازی شده انجام دهد.

نمونه اولیه این دستگاه از جنس سیلیکون ساخته شده و یک دوربین مینیاتوری در آن تعبیه شده است. هنگامیکه کاربر به طور عمدی ماهیچه کشنده پرده گوش را کشش می‌دهد، این ابزار حرکت را ردیابی می‌کند.
به طور دقیق‌تر در این مرحله سیگنال به یک کیبورد در نمایشگر منتقل می‌شود که حروف را اسکن می‌کند و اجازه می‌دهد یک حرف انتخاب شود.

نیک گومپرتز در دانشگاه بث در انگلیس این دستگاه را ابداع کرده است. او معتقد است حتی افراد مبتلا به ALS پیشرفته می‌توانند عضله داخل گوش را بکشند. این درحالی است که بیشتر افراد حتی از وجود چنین ماهیچه‌ای آگاه نیستند. اما به گفته گومپرتز این عضله کوچک به طور ارادی قابل کنترل است.دستگاه‌های کمکی فعلی مانند ابزارهای مادون قرمزی که استیفن هاوکینگ استفاده می‌کرد، بیشتر اوقات با وخیم‌تر شدن وضعیت بیمار، غیرقابل استفاده می‌شوند.
برچسب ها: گجت تحقیقات علمی