>> برگزاری همایش «وین نان نمی‌شود» - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۲۲:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ ساعت ۱۲:۱۸
کد مطلب : ۲۷۰۹۲۱

برگزاری همایش «وین نان نمی‌شود»

برگزاری همایش «وین نان نمی‌شود»
گروه سیاسی: رئیس کمیسیون اصل ۹۰مجلس شورای اسلامی در همایش "وین نان نمی‌شود" که در تالار بصیرت سفارت سابق آمریکا در تهران برگزارشد، گفت نگاهی که در حل مسائل کشور داشتند این بود که باید رضایت آمریکا را جلب کنیم و نگاه دیگر این بود که شما عرضه مذاکره را ندارید؛ نگاه این بود که مسئله دارد حل می‌شود ولی مسئله‌ای حل نمی‌شد!
حجت‌الاسلام پژمانفر افزود: بعد از این که ۸ سال فشار آوردند به کشور و گفتند راه حل مشکلات در مذاکرات است، فرصت هایی از کشور از دست رفت. ما ۱۱.۸ تن اورانیوم غنی شده از دست دادیم. کشوری که بیش از ۱۴ سال جشن خودکفایی گندم می‌گرفت امروز دو سال است دارد واردات گندم انجام می‌دهد.پژمانفر با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور تاکید کرد: کشوری که نیازهای همسایه‌ها را برطرف می‌کرد امروز باید با واردات مشکلات خودش را حل کند!
این نماینده مجلس گفت:‌ نامه‌ای را به آقای روحانی نوشتیم که آقای عارف هم امضا کرد، گفتیم شما دارید بحران نان درست می‌کنید برای کشور و این‌ها برنامه ریزی شده است.
وی افزود: توانمندی هسته‌ای ما را گرفتند. الان هم دارند روی امنیت غذایی ما کار می‌کنند که این را هم بگیرند و کشوری که توانمندی در این موضوعات نداشته باشد، خب معلوم است چه می‌شود. امروز تمام تلاش بر این هست که کشور راهی جز مذاکره نداشته باشد. کسانی که این آبشخور را در جامعه ایجاد کردند امروز باید جواب بدهند. من نماینده باید پاسخ داشته باشم و آنها هم باید پاسخ داشته باشد.پژمانفر افزود: البته مجلس یازدهم کارهای خوبی کرد و در مقابل این قضیه ایستاد و مصوبه ای تصویب کرد مجلس در قانون گذاری خوب عمل کرد اما در حوزه نظارت موفق نبود.
 چه اتفاقی افتاده است که قیمت دلار کاهش پیدا میکند؟ اتفاقی نیفتاده اما چرا دارد کاهش پیدا میکند؛ مداخلاتی که دولت در موضوع ارز داشت را ما تهیه کردیم.این نماینده مجلس تاکید کرد: مردم فکر می‌کنند اینها نشستند در وین و مشکلات را حل می‌کنند! آقای روحانی و ظریف به مردم دروغ گفتند که تحریم ها برداشته می‌شود.


 
برچسب ها: برجام
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *