به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۲۲:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ ساعت ۱۶:۱۹
کد مطلب : ۲۷۱۲۲۳
واکنش آیت‌الله‌العظمی سیستانی به جنایات تازه گروه تروریستی طالبان:

جامعه جهانی ملت بی‌پناه افغانستان را تنها نگذارند

گروه بین‌الملل: آیت‌الله العظمی سیستانی، مرجع تقلید شیعیان عراق با محکوم کردن انفجار در مدسه دخترانه در کابل از کشورهای مسلمان و جامعه جهانی خواست اجازه ندهند نقشه شومی که بدخواهان برای آینده افغانستان ترسیم نموده‌اند، اجرا شود.
جامعه جهانی ملت بی‌پناه افغانستان را تنها نگذارند
دفتر آیت‌الله العظمی سیستانی، مرجعیت عالیقدر شیعه در عراق با انتشار بیانیه‌ای حمله تروریستی به مدرسه سیدالشهدای کایل را به شدت محکوم کرد. متن بیانیه بدین شرح است: "جنایت هولناکی که در روز ماه مبارک رمضان عده زیادی از دختران دانش‌آموز مدرسه سیدالشهدای کابل را به خاک و خون کشانید و شهادت ده‌ها تن و زخمی شدن شمار بیشتری را در پی داشت دل هر انسان آزاده و باوجدانی را جریحه‌دار و آکنده از غم و اندوه می‌نماید. اگر چه سال‌ها است که غیرنظامیان بی‌پناه افغانستان هر از گاه یک بار مورد حملات وحشیانه گروه‌های افراطی و سنگدل واقع می‌شوند، ولی این جنایت در نوع خود کم‌نظیر و از جهاتی دردآورتر است.
این فاجعه جانکاه را به ملت شریف و مظلوم افغانستان به‌ویژه به خانواده‌های داغدار تسلیت عرض می‌نماییم و از خداوند متعال برای آنان صبر و شکیبایی و برای مجروحین و آسیب‌دیدگان شفای عاجل را مسألت داریم. در شرایط دشوار کنونی کشور عزیز افغانستان و با توجه به احتمال قدرت گرفتن بیش از پیش گروه‌های تندرو و افراطی، اتحاد و همبستگی ملی میان همه اقوام و ملیت‌های این کشور از هر زمانی دیگر ضروری‌تر است، انتظار می رود حکومت و رهبران ملی و دینی و بزرگان جامعه افغانستان جهت حمایت از غیر نظامیان ـ به‌خصوص اقلیت‌های قومی و مذهبی ـ در مقابل ظلم وجنایت گروه‌های تروریستی چاره‌ای بیندیشند و اقدامات مناسبی را در نظر بگیرند. کشورهای مسلمان و جامعه جهانی نیز وظیفه دارند ملت بی‌پناه افغانستان را در این شرایط سخت تنها نگذارند واجازه ندهند نقشه شومی را که بدخواهان برای آینده این کشور ترسیم نموده‌اند اجرا شود و در نتیجه شمار بیشتری از مردم بی‌گناه هدف حملات جنایتکارانه گروه‌های افراطی قرار گیرند.
دوام عزت و سربلندی ملت شریف افغانستان را از خداوند بزرگ خواستاریم.
۲۷ /رمضان /۱۴۴۲هـ
دفتر آیت الله سیستانی ـ نجف اشرف

عصر روز شنبه سه انفجار پیاپی توسط گروه تروریستی طالبان در دبیرستانی دخترانه در منطقه «دشت برچی» در شهر کابل رخ داد.  این انفجار تاکنون بیش از ۶۵ کشته و ۱۰۰ زخمی برجای گذاشته و حال بسیاری از مجروحان وخیم گزارش شده است.

تروریست‌های طالبان پس از قتل عام کودکان؛ ۲۵ مسافر یک اتوبوس را کشتند
همچنین امروز و دو روز پس از قتل‌عام بیش از ۶۵ کودک دانش‌آموز در کابل توسط جنایتکاران طالبان، انفجار یک بسته انفجاری توسط این گروه تروریستی و مرتجع در یک اتوبوس در جنوب افغانستان، جان ۲۵ نفر را گرفت. همچنین در حادثه مشابهی که صبح امروز (دوشنبه) در ولایت «پروان» به وقوع پیوست، ۲ غیرنظامی کشته و ۹ تن دیگر مجروح شدند.