به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۸:۰۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ ساعت ۱۸:۰۱
کد مطلب : ۲۷۱۲۵۲

شهر تهران از لحاظ کرونا شکننده و ناپایدار است

شهر تهران از لحاظ کرونا شکننده و ناپایدار است
گروه جامعه: فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: زرد شدن تهران، کاملا شکننده و ناپایدار است. علیرضا زالی، افزود: جا دارد به علت رفتار و منش پسندیده مردم تهران در چند هفته اخیر که موجب شد تهران برای نخستین بار در چند ماه گذشته به رنگ زرد در بیاید، تشکر کنم.وی گفت: شرایط متفاوتی برای تهران وجود دارد و این شرایط، شکننده و ناپایدار است و اگر در روز ۱۵۰ بیمار جدید به تعداد بیماران بستری و فعلی ما اضافه شود، تهران دوباره نارنجی می‌شود.

زالی ادامه داد: برای رسیدن به این هدف با کوچک‌ترین خطا و اشتباه، ممکن است به راحتی شرایط نارنجی دوباره حاصل شود.فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، افزود: در شرایط زرد بر اساس دستورالعمل‌ها، حضور کارمندان در اداره‌های دولتی و دستگاه‌های عمومی غیردولتی و بخش خصوصی می‌تواند با دو سوم فعال باشد.
وی گفت: در دستگاه‌های اضطراری و امدادی و دستگاه‌هایی که ضرورت عمومی دارند در شرایط زرد، باید صد در صد حضور داشته باشند و سایر مشاغل در شرایط زرد فقط گروه‌های یک تا ۳ فعال هستند و در واقع فعالیت گروه یک، دو و سه با محدودیت روبرو می‌شود و تنها محدودیت برای فعالیت در شهرهای زرد بر اساس آخرین رتبه بندی، گروه ۴ است که عمدتاً شامل شهربازی، باغ وحش، پارک‌ها، بوستان‌ها و سالن‌های ورزشی پرخطر است.

زالی درباره وضع محدودیت‌ها، افزود: محدودیت‌ها بر اساس نوع «پی سی آر» مثبت تعیین می‌شود و به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت اگر ۴ نفر مبتلا باشند، زرد و اگر ۶ نفر بستری باشند، نارنجی در نظر گرفته می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *