به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۲۲:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ ساعت ۱۲:۳۷
کد مطلب : ۲۷۱۳۸۵

محققان: آتش‌فشان‌های مریخ فعال هستند

محققان: آتش‌فشان‌های مریخ فعال هستند
گروه علمی: محققان در مطالعات خود دریافتند، از نظر زمین شناسی آتشفشان‌های مریخ می‌توانند فعال باشند. محققان دانشگاه آریزونا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند از نظر زمین شناسی آتشفشان‌های مریخ می‌توانند فعال باشند که این موضوع احتمال این امر که میکروب‌ها ۳۰ هزار سال گذشته در مریخ زندگی می‌کردند را افزایش می‌دهد.دانشمندان تصاویر ماهواره‌ای منطقه «Elysium Planitia» از سیاره سرخ را بررسی کردند و در تصاویر شواهدی از فعالیت آتشفشانی و فوران در ۵۰ هزار سال گذشته را یافتند.
 
«آزمایشگاه ماه و سیاره دانشگاه آریزونا و موسسه علوم سیاره» رسوبات آتشفشانی ناشناخته‌ای را در تصاویر ماهواره ای این سیاره کشف کردند.محققان دانشگاه آریزونا می‌گویند این شواهد کاملاً احتمال وجود فعالیت آتشفشانی در مریخ  و شرایط قابل سکونت در زیر سطح مریخ را افزایش می‌دهد.تیم تحقیق گفت این تصاویر شواهدی از فوران در ۵۰ هزار سال گذشته در منطقه «هامونه الیسیوم »حدود یک هزار مایلی کاوشگر اینسایت ناسا را نشان می‌دهد.بیشتر  دیده‌های این چنینی در سیاره سرخ بین سه تا چهار میلیارد سال پیش اتفاق افتاده؛ فوران‌های کوچکتر در مکان‌های دیگر نیز تا سه میلیون سال پیش ادامه داشته است.
برچسب ها: مریخ آتشفشان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *