به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۲۰:۱۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ ساعت ۱۵:۰۸
کد مطلب : ۲۷۱۴۴۵

شمار قربانیان مدرسه كابل به ۸۵ نفر رسید

شمار قربانیان مدرسه كابل به ۸۵ نفر رسید
گروه بین الملل: شمار کشته شدگان حمله به مدرسه دخترانه "سید الشهدا" در غرب شهر کابل به ۸۵ نفر رسید و شمار زخمی‌های این حادثه نیز ۱۴۷ نفر اعلام شد.
دولت افغانستان روز سه‌شنبه را به احترام قربانیان دانش‌آموزان دختر در کابل و حمله به دانشجویان در لوگر "ماتم ملی" اعلام کرد. پرچم افغانستان  در داخل و خارج این کشور به صورت نیمه برافراشته در آمد.
 بیشتر کشته شدگان دختران دانش آموز بودند. فهرست ۴۰ کشته شده‌ای که به مراکز درمانی این کشور منتقل شده بودند، نشان می‌دهد که ۳۳ نفر آنان دختران هستند.
براساس این فهرست، در میان زخمی‌ها نیز ۱۰۷ نفر آنان دختران هستند که ۶۳ نفر آنان دختران جوان و ۴۴ نفر کودک هستند. در میان مردان نیز ۱۲ نفر از زخمی‌ها کودکان هستند.
در این فهرست چندین مورد وجود دارد که نام پدر دو و یا سه نفر از کشته شدگان و زخمی‌ها یکی است که به نظر می‌رسد همه‌ آنان اعضای یک خانواده باشند.
آمار نهایی این حادثه هنوز هم مشخص نیست. مسئولان در افغانستان می‌گویند که شماری از خانواده‌ها قربانیانش را بدون اینکه ثبت شوند دفن کرده و حتی نهادهای دولتی که مسئول کمک‌رسانی به خانواده قربانیان هستند، تاکنون فهرست نهایی را بدست نیاورده‌اند.
این حمله واکنشهای گسترده جهانی را به همراه داشت. اتحادیه اروپا در افغانستان اعلام کرد که پرچمش را برای اعلام همبستگی با مردم افغانستان و به یاد قربانیان خشونت‌های اخیر در این کشور به صورت نیمه برافراشته درآورده است.

 
برچسب ها: افغانستان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *