به روز شده در ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۰۹:۲۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ ساعت ۱۱:۵۱
کد مطلب : ۲۷۱۸۵۷

ایلان ماسک:بیت‌کوین‌هایم را نمی فروشم

ایلان ماسک:بیت‌کوین‌هایم را نمی فروشم
گروه اقتصادی: ایلان ماسک با انتشار توییتی اعلام کرد با توسعه‌دهندگان دوج کوین در حال همکاری است تا این ارز دیجیتال را از نظر فنی بهبود دهد.این خبر در کنار خبر احتمال ورود دوج کوین به کوین بیس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال آمریکا، موجب افزایش شدید قیمت این ارز دیجیتال شد.طی ۲۴ ساعت اخیر قیمت هر واحد دوج کوین حدود ۳۰٪ افزایش یافته است.بنابر اظهارات ایلان ماسک تسلا قصد فروش بیت کوین‌های خود را ندارد و به محض دسترسی به منابع انرژی پایدار برای استخراج بیت کوین دوباره از آن‌ به عنوان وسیله تبادل مالی استفاده می‌کند.

تسلا و بیت کوین
شرکت تسلا سه ماه بعد از اینکه اعلام کرد بیت کوین را به عنوان وسیله پرداخت می‌پذیرد، به صورت ناگهانی نظر خود را عوض کرد. مدیر تسلا در توئیتی اعلام کرد که به خاطر مسائل زیست محیطی استخراج بیت کوین، پذیرفتن این رمز ارز برای فروش خودرو را به حالت تعلیق درآورده است. ایلان ماسک گفت: " رمز ارزها ایده بسیارخوبی هستند و آینده خوبی دارند. رمزارزها در سطوح مختلف می‌توانند کارایی داشته باشند، اما ما نمی‌توانیم آن‌ها را به قیمت آسیب‌های جدی به محیط زیست بپذیریم، ما نگران افزایش مصرف سوخت‌های فسیلی به ویژه زغال سنگ هستیم که برای تامین برق مورد نیاز استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار می‌گیرد"

چندی پیش شرکت تسلا اعلام کرد که به ارزش 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است و ایلان ماسک از تصمیم این شرکت برای پذیرفتن بیت کوین به عنوان وسیله پرداخت خبر دارد. کمی بعدتر شرکت خودرو سازی تسلا کسری از بیت کوین‌های خود به ارزش 300 میلیون دلار را فروخت.
 
 
تصمیم جدید ایلان ماسک و تعلیق پذیرفتن بیت کوین نگرانی‌ها در بازار این ارز دیجیتال را افزایش داد. در صورتی که تسلا به فروش بیت کوین‌های خود اقدام می‌کرد، قیمت این ارز دیجیتال می‌توانست بیش از این افت کند. اما اظهارات ایلان ماسک حاکی از آن است که این شرکت قصد ندارد بیت کوین‌های خود را بفروشد و به محض اینکه به منابع پایدار انرژی پاک دسترسی پیدا کند از بیت کوین به عنوان وسیله نقل و انتقال مالی استفاده خواهد کرد.
در حالی که مسئله بیت کوین مصرف انرژی زیاد برای استخراج آن مطرح شده است، ارزهای دیجیتالی که انرژی کمتری برای استخراج آن نیاز است به عنوان جایگزین‌های بیت کوین مطرح می‌شوند. بعضی تخمین‌ها نشان می‌دهند که مصرف انرژی استخراج بیت کوین در دنیا از کل انرژی مصرفی کشور آرژانتین بیشتر است.

نظرسنجی توئیتری ایلان ماسک در مورد جایگزینی دوج کوین
ایلان ماسک علاوه بر این یک نظرسنجی در صفحه توئیتر خود گذاشت و از مردم پرسید که آیا تسلا باید دوج کوین را به عنوان وسیله پرداخت بپذیرد. این نظر سنجی با اسقبال خیلی خوبی مواجه شد. 4 میلیون نفر در این نظر سنجی شرکت کردند و 80 درصد آن‌ها از دوج کوین حمایت کردند.