کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

پیش بینی قیمت نفت در ماه‌های پیش رو

24 ارديبهشت 1400 ساعت 11:53


گروه اقتصادی: قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۵ سنت معادل نیم درصد کاهش به ۶۶ دلار و ۷۰ سنت رسید.در حالی که موارد ابتلا به کرونا در هند همچنان بالا گزارش شده و یک خط لوله مهم انتقال سوخت در آمریکا پس از حمله سایبری روز‌های گذشته مجددا فعالیت خود را از سر گرفته است، قیمت نفت پس از کاهش حدودا ۳ درصدی در جلسه قبل، امروز نیز شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۵ سنت معادل نیم درصد کاهش به ۶۶ دلار و ۷۰ سنت رسید. در عین حال قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز امروز با ۲۸ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۶۳ دلار و ۵۴ سنت رسید.

ادوارد مویا تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا در این باره گفت: «با وجود افت قیمت روز گذشته، چشم انداز تقاضا برای نفت خام در نیمه دوم سال همچنان افزایشی است و این احتمالا مانع افت بیشتر قیمت‌ها خواهد شد.»

افت قیمت نفت در حالی است که تقویت قیمت کالا‌های خام، کمبود نیروی کار و انتشار آمار‌های قوی‌تر از حد انتظار از قیمت مصرف کننده در آمریکا در هفته جاری سبب تقویت نگرانی‌ها از افزایش نرخ تورم شده و این می‌تواند فدرال رزرو را برای افزایش نرخ بهره تحت فشار بگذارد.بالا رفتن نرخ بهره به صورت معمول سبب تقویت ارزش دلار می‌شود و این عامل به نوبه خود تاثیر منفی بر قیمت نفت می‌گذارد، زیرا ارزش بالای دلار به معنای گرانتر شدن نفت برای خریدارانی است که از سایر ارز‌ها استفاده می‌کنند.

روز پنجشنبه شمار کشته‌های ویروس کرونا در هند برای دومین روز متوالی به بیش از ۴ هزار نفر رسید و شمار مبتلایان روزانه در زیر ۴۰۰ هزار نفر باقی ماند. هنوز کارشناسان نمی‌دانند آمار‌های کرونای این کشور چه زمانی به نقطه اون خود خواهد رسید.


کد مطلب: 271858

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/271858/پیش-بینی-قیمت-نفت-ماه-های-رو

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir