به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۸:۰۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ ساعت ۱۱:۵۵
کد مطلب : ۲۷۱۸۶۰

امروز در کدام استان‌ها باران می‌بارد؟

امروز در کدام استان‌ها باران می‌بارد؟
گروه جامعه: یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.فریبا گودرزی درخصوص آخرین وضعیت آب و هوایی کشور گفت: برای امروزدر دامنه‌های جنوبی البرز شامل استان‌هایی مثل تهران، زنجان، قزوین، البرز و سمنان و برخی نقاط شرق سواحل به خصوص برای مازندران، ارتفاعات رشته کوه البرز و در شمال غرب دامنه‌های زاگرس هم برای همدان، کردستان، کرمانشاه، مرکزی، قم، لرستان، چهار محال و بختیاری، نیمه شمالی فارس، اصفهان، یزد، کرمان و شمال هرمزگان به ویژه برای بعدازظهر و اوایل شب رگبار باران و رعد و برق و وزش باد‌های شدید موقتی را دارند که در نواحی مستعد هم شاهد تگرگ خواهیم بود.

وی ادامه داد: شنبه نیز در مناطق ذکر شده به جز شمال غرب که تا حدودی بارش‌ها در آن نواحی کاسته خواهد شد وضعیت مشابهی خواهند داشت. یکشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی و برخی نقاط جنوبی آن و برخی نقاط زاگرس مرکزی رگبار باران و گاهی رعد و برق و وزش باد را خواهیم داشت.

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: درباره دما هم باید بگویم از امروز تا دوشنبه هفته آینده روند افزایش نسبی دما را در بیشتر مناطق کشورمان داریم. بعد از بارش‌ها در سه روز آینده در شرق و جنوب شرق به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید و گرد و خاک را شاهد خواهیم بود. طی روز‌های جمعه و شنبه آب‌های جنوب کشور مواج خواهد بود. گودرزی ادامه داد: تهران برای بعدازظهر امروز افزایش ابر را خواهد داشت که گاهی با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید همراه خواهد بود.
برچسب ها: هواشناسی بارندگی