به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۱۵ - ۰۰:۴۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ ساعت ۱۳:۴۲
کد مطلب : ۲۷۱۸۹۵

اپل درحال آزمایش نمایشگر 3D است

اپل درحال آزمایش نمایشگر 3D است
گروه فناوری: اخبارها و گزارش‌ها نشان می دهد که اپل در حال آزمایش 3D برای آیفون و آیپد است.آیا  زمانی که گوشی های اندرویدی با صفحه نمایش سه بعدی در دسترس قرار گرفتند را به یاد دارید؟ و کاربران برای دیدن اثر مجبور به استفاده از یک عینک خاص نبودند. HTC Evo 3D و LG Optimus 3D دو مدل از این دست بودند که تصاویر سه بعدی را در فیلم های سازگار YouTube، برنامه های خاص و عکس هایی که با دوربین های سه بعدی روی گوشی گرفته شده اند به کاربران ارائه می دهند.

اشکالاتی از جمله عدم وجود برنامه های سازگار سه بعدی کافی ، عدم امکان به اشتراک گذاری عکس های سه بعدی با ساخت و مدل متفاوت تلفن و سردردهایی که برخی از کاربران پس از خیره شدن به نمایشگر سه بعدی از آن رنج برده اند ، وجود دارد. عصر سه بعدی آنقدرها هم دوام نیاورد، اما می تواند یک بازگشت باشد. حق ثبت اختراعی که اخیراً به اپل اعطا شده و Split-Screen Driving of Electronic Electronic Display Display (نمایش تقسیم صفحه نمایش دستگاه های الکترونیکی) نشان می دهد که اپل به دنبال استفاده از نمایشگرهای سه بعدی و بدون استفاده از عینک های خاص است.

در این حق ثبت اختراع، اپل یادآوری می کند که چگونه سالن های سینما اغلب عینک های قطبی یا رنگی را به دست می دهند که به دلیل جدا بودن چشم، بینندگان می توانند تصاویر را به صورت سه بعدی ببینند. این همچنین می تواند برای محتوای واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) در صفحه استفاده شود.

اپل می گوید: "تهیه این نوع محتوا در دستگاه های چند منظوره مانند گوشی های هوشمند یا رایانه لوحی بدون ایجاد مصنوعات قابل مشاهده مانند تاری حرکت ، جبران کننده های درخشندگی یا سایر اثراتی که می تواند برای آن ها ناخوشایند یا حتی گیج کننده باشد ، دشوار است.علی رغم دریافت حق ثبت اختراع ، بعید است که به زودی شاهد آیفون سه بعدی باشیم. اپل موارد دیگری را نیز در فهرست کارهای خود قرار داده است که در درجه اول قرار دارد مانند نرخ تازه سازی 120 هرتز که در مدل های آیفون 13 پرو انتظار می رود که صفحه را 120 بار در ثانیه به روز می کند. این پویش نرم افزاری نرم و روان را برای بازی های ویدیویی ارائه می دهد. گفته می شود که اپل همچنین در حال کار روی یک آیفون تاشو است.
برچسب ها: اپل