به روز شده در ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۱۱:۱۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ ساعت ۱۴:۰۸
کد مطلب : ۲۷۱۹۰۹

سهم ۱۸ تا ۳۵ ساله‌ها از بیکاری چقدر است؟

سهم ۱۸ تا ۳۵ ساله‌ها از بیکاری چقدر است؟
گروه اقتصادی: در سال گذشته بیش از۶۲.۳ میلیون نفر در گروه جمعیتی ۱۵ ساله و بیشتر قرار داشتند که ۲۵.۷ میلیون نفر آن فعال (بیکار و شاغل) بوده اند. از این تعداد حدود ۲۳.۲ میلیون نفر شاغل و ۲.۴ میلیون نفر بیکار گزارش شده است که در مجموع بیانگر نرخ بیکاری ۹.۶ درصدی در سال ۱۳۹۹ است.

وضعیت بیکاری ۱۸ تا ۳۵ ساله ها
بررسی جزئیات گزارش بیکاری که اخیرا مرکز آمار ایران منتشر کرد از این حکایت دارد که بیش از ۱.۷ میلیون نفر از افراد بیکار را گروه سنی ۱۸ تا ۳۵ ساله تشکیل داده اند. این در حالی است که تعداد آنها در سال ۱۳۹۸ بالغ بر ۲.۱ میلیون نفر بوده است.بر این اساس از تعداد بیکاران در این گروه سنی حدود ۳۸۳ هزار نفر کم شده و نرخ بیکاری بین آنها از ۱۷.۹ به ۱۶.۷ درصد در سال قبل رسیده است.

۱.۲ میلیون نفر از بیکاران ۱۸ تا ۳۵ ساله مرد هستند
از جمعیت ۱.۷ میلیون نفری بیکاران ۱۸ تا ۳۵ ساله، ۱.۲ میلیون نفر مردان هستند که البته نسبت به سال ۱۳۹۸ حدود ۱۷۳ هزار کمتر شده اند.همچنین تعداد زنان بیکار در این گروه سنی در سال قبل از حدود ۷۵۷ هزار به ۵۴۷ هزار کاهش داشته است.
برچسب ها: بیکاری
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *