به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۱:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ ساعت ۱۰:۳۴
کد مطلب : ۲۷۱۹۹۹

چگونگی ایجاد مانع برای سارقان خودرو

چگونگی ایجاد مانع برای سارقان خودرو
گروه جامعه: رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا بر ضرورت ایجاد مانع برای سارقان خودرو تاکید کرد و از هموطنان خواست توجه بیشتری به رعایت نکات ایمنی به ویژه در زمان ترک خودرو بکنند.به گزارش ایسنا سرهنگ شهاب امینی با اشاره به شناسایی و دستگیری اعضای چند باند حرفه ای سرقت خودرو توسط کارآگاهان پلیس آگاهی سراسر کشور اظهارکرد: بررسی های پلیسی نشان می دهد حتی حرفه ای ترین سارقان هم به دنبال سرقت های کم دردسر و راحت هستند و بندرت سراغ خودروهایی می روند که موارد ایمنی در آن ها به خوبی مورد توجه قرار گرفته است.
 
وی در ادامه افزایش ریسک سرقت خودرو برای سارقان از طریق استفاده حداکثری از تجهیزات ایمنی کمکی مانند دزدگیر، قفل پدال، سوئیچ مخفی، قفل رینگ، قفل کاپوت و... به خصوص در خودروهای تولید سنوات قبل را با اهمیت توصیف و بر ضرورت پرهیز از رها کردن خودرو در مکان های خلوت، تاریک و کم تردد تاکید کرد.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا همچنین به کمبود پارکینگ های عمومی در معابر و مراکز خرید نیز اشاره و خاطرنشان کرد: اگرچه اقدامات مناسبی از سوی شهرداری ها و بخش خصوصی برای افزایش تعداد پارکینگ های عمومی در سال های اخیر صورت گرفته است اما توسعه این امر و ارتقای فرهنگ استفاده از پارکینگ (عمومی و اختصاصی)، گام مهمی در کاهش وقوع سرقت در جامعه به شمار می رود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس امینی در پایان از هم میهنان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مانند پرسه زدن افراد ناشناس در اطراف خودروهای پارک شده مراتب را در اسرع وقت با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در میان بگذارند.
برچسب ها: سرقت خودرو
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *