به روز شده در ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۱۲:۰۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ ساعت ۱۷:۲۵
کد مطلب : ۲۷۲۱۵۷

«نگار» ۳ساله قربانی آتش‌سوزی در مراتع فارس

«نگار» ۳ساله قربانی آتش‌سوزی در مراتع فارس
گروه حوادث: عصر دیروز در پی وقوع آتش‌سوزی در کوه‌های سردشتک شهرستان رستم، یک دختر بچه سه ساله در آتش سوخت.به گزارش فارس، معاون فرماندار رستم اظهار داشت: این آتش سوزی که هنوز عامل آن نامعلوم است، عصر روز گذشته در نزدیکی آبشار طوف و مرز استان‌های فارس و کهگیلویه بویراحمد اتفاق افتاده و همچنان ادامه دارد.

رستمی گفت: از ابتدای آتش سوزی تا الان نیروهای منابع طبیعی و مردمی چند ساعت مسیر کوهستانی را طی و به محل حادثه رسیدند اما امکان خاموش کردن آتش با امکانات موجود نبود.وی افزود: علی‌رغم درخواست‌های مکرر فرماندار رستم از استان برای ارسال بالگرد، این امکان فراهم نشد و تلاش مردم برای خاموش کردن آتش ادامه دارد.
 این آتش سوزی که بر اثر بی‌توجهی عامل انسانی در مراتع عشایرنشین رخ داد که بر اثر وزش باد و شدت یافتن آتش، جان یک دختر بچه ۳ ساله عشایر که پدر و مادرش نیز برای خاموش کردن آتش به کوه رفته بودند را گرفت.

جسد سوخته نگار سه ساله به علت صعب العبور بودن مسیر، به سختی به پائین منتقل شد.آتش‌سوزی در این مناطق معمولا بر اثر کاهلی و خطای انسانی اتفاق می‌افتد و سال گذشته نیز آتش‌سوزی دو قربانی در زاگرس گرفت.سال‌ها است که آتش جهل و بی‌تفاوتی به جان مراتع زاگرس افتاده و علاوه بر گونه‌های گیاهی و جانوری و‌ پرندگان، انسان‌های بی‌گناه را نیز قربانی می‌کند.
برچسب ها: آتش سوزی
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *