به روز شده در ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۲۰:۱۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ ساعت ۱۱:۵۳
کد مطلب : ۲۷۲۲۸۸

برداشت کلزا در تایباد خراسان رضوی آغاز شد

برداشت کلزا در تایباد خراسان رضوی آغاز شد
گروه جامعه: مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: در سال زراعی جاری سطح زیر کشت این محصول در این منطقه به ۵۲۵ هکتار رسید که باتوجه به خشکسالی و عوامل خسارت زا، ۱۴۵ هکتار از این سطح دچار خسارت شد و پیش‌بینی می‌شود میانگین تولید این محصول در مزارع مستعد این منطقه در هر هکتار به افزون بر ۸۰۰ کیلوگرم برسد.جواد اعتضادی افزود: عمده کشت این دانه روغنی در دشت‌های کاریز و بخش میان ولایت این شهرستان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: تایباد از نظر کشت محصول کلزا یکی از مناطق پیشرو در خراسان رضوی است به طوری که ۱۰۰ درصد این محصول در این شهرستان به صورت مکانیزه کشت می‌شود.مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: طی سال زراعی جاری در راستای حمایت از کشاورزان کلزا کار افزون بر ۱۸۰ تن انواع کود شیمیایی بین آنان توزیع شد.وی افزود: استفاده از مزارع کلزا برای تولید عسل، افزایش درآمد کشاورزان، کاهش وابستگی به واردات روغن و تناوب زراعی کلزا با غلات از مهمترین مزایای کشت این محصول است که با استقبال کشاورزان این شهرستان مرزی روبرو شده است.

اعتضادی ادامه داد: در سال گذشته ۳۱۳ تن کلزا در این شهرستان برداشت شد و پیش بینی تولید امسال ۳۰۸ تن از این محصول می باشد و خرید این محصول توسط اتحادیه تعاون روستایی به صورت تضمینی از قرار هر کیلو ۱۱۰ هزار ریال برآورد شده است.وی گفت: برداشت این محصول در این شهرستان از اواخر اردیبهشت ماه آغاز و تا اواسط خرداد ماه ادامه دارد.

شهرستان تایباد ۴۳ هزار هکتار زمین زراعی و باغی و هفت هزار بهره بردار در بخش کشاورزی دارد و سالانه ۳۰ نوع محصول زراعی و ۲۵ نوع محصول باغی تولید می‌کند و ۸۵ درصد جمعیت آن به کشاورزی و دامپروری مشغول هستند.شهرستان ۱۳۸ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.
برچسب ها: برداشت کلزا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *