به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۸:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ ساعت ۱۳:۳۱
کد مطلب : ۲۷۲۳۳۵

کاهش روند انتشار کتاب نسبت به سال گذشته

کاهش روند انتشار کتاب نسبت به سال گذشته
گروه فرهنگی: مدیرمسئول انتشارات آریترین گفت: روند انتشار کتاب در سال جاری نسبت به سال گذشته کم شده است.جلال صابری نژاد، مدیرمسئول انتشارات آریترین درباره روند انتشار کتاب در شرایط کنونی گفت: متاسفانه روند انتشار کتاب مانند سال‌های گذشته است و حتی می‌توان گفت، نسبت به سال قبل کاهش پيدا کرده است. بروکراسی‌های اداری باعث شده است کتاب‌های ناشران که در پایان سال قبل منتشر شدند به تازگی در سایت موسسه خانه کتاب و ادبیات اعلام وصول شود. این اتفاقات را نمی‌توان به معنای رونق بازار نشر دانست.

وی افزود: بخشی از کتاب‌هایی که در سایت موسسه خانه کتاب و ادبیات اعلام وصول ‌می‌شوند، چشم انداز پیش رویمان را نشان می‌دهد. درصورتی که شرایط شیوع کرونا بهبود یابد و به یک ثبات اقتصادی برسیم رونق به بازار نشر باز می‌گردد. در شرایط کنونی تنها ناشران بزرگ در تهران و ناشرانی که بیش از بیست يا سی سال سابقه دارند، روی انتشار کتاب‌ها سرمایه گذاری می‌کنند و کتاب هایشان به راحتی منتشر و به بازار نشر وارد می‌شود.

مدیرمسئول انتشارات آریترین ادامه داد: ثبات اقتصادی تنها راهی است که می‌تواند به رونق بازار نشر ناشران شهرستانی کمک کند. درصورتی که این مسئله اتفاق بیفتد مراکز پخش کتاب‌های ناشران را دریافت می‌کند و دوباره فعال می‌شوند؛ در نتیجه دوباره با رونق بازار نشر در شهرستان‌ها روبه رو می‌شویم و رکودی که اکنون در این بازار دیده می‌شود از بین می‌رود.
برچسب ها: کتاب
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *