به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۲۳:۰۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ ساعت ۱۴:۰۵
کد مطلب : ۲۷۲۳۵۵

اولین کشور جهان که همه ساکنانش واکسن زدند

اولین کشور جهان که همه ساکنانش واکسن زدند
گروه جامعه: "نائورو" یا "ناورو" اولین کشور جهان است که همه ساکنانش علیه بیماری کرونا، واکسینه شدند.کشور نائورو، این جزیره کوچک واقع در اقیانوس آرام، با واکسینه کردن کل جمعیت خود، رکورد جهانی را در زمینه واکسیناسیون علیه کرونا را ثبت کرد.جمهوری جزیره‌ای نائورو، ۲۱ کیلومتر مربع مساحت و ۱۲ هزار نفر جمعیت دارد.
هم اکنون همه جمعیت بالغ این کشور خیلی کوچک، حداقل یک مرحله از واکسن کرونا را دریافت کردند.

مقامات این کشور گفته اند واکسیناسیون بالاتر از پیش بینی‌ها بوده است.براساس گزارش منتشر شده از سوی سایت دویچه وله آلمان در مدت یک ماه، ۷ هزار و ۳۹۲ فرد در کشور نائورو مرحله اول واکسن کرونا را دریافت کردند که معادل ۱۰۸ درصد از ساکنان بالغ این کشور از جمله افراد خارجی مقیم هستند.

کشور نائورو برای واکسینه کردن مردم خود علیه کرونا، از واکسن‌های استرازینکا استفاده کرد که در چارچوب برنامه جهانی کواکس آن‌ها را دریافت کرده است. برنامه جهانی کواکس توسط سازمان جهانی بهداشت ایجاد شد تا همه کشور‌های جهان از جمله کشور‌های فقیر بتوانند به واکسن کرونا دسترسی داشته باشند.دولت نائورو در بیانیه‌ای گفته است گروه‌های کاری مبارزه با ویروس کرونا، از همه ساکنان به دلیل مشارکت در تضمین باقی مانده جزیره در مناطق خالی از کووید ۱۹ تشکر کردند.

رئیس این تیم (کرین کیکی) تاکید کرد کوچکترین دولت جزیره‌ای جهان با دریافت میزان مناسب و کافی از واکسن ضدکرونا توانست از خود در برابر این بیماری محافظت کند.مقامات این کشور تاکید کرده اند همچنان آزمایش‌های ضدکرونا در این منطقه انجام خواهد شد.رئیس تیم کاری ضدکرونا در جزیره نائورو افزود: به هنگام ورود هر مسافر به جزیره، خطر انتقال ویروس کرونا وجود دارد. اتفاقات اخیر در پاپووا گینه جدی، فیجی و هند، سرعت اتفاقات و سرایت این ویروس را نشان داد.
برچسب ها: واکسن کرونا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *