به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۲۲:۱۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ ساعت ۰۹:۲۰
کد مطلب : ۲۷۲۴۵۷

خیال‌مان از رای نیاوردن نظامیان راحت است

خیال‌مان از رای نیاوردن نظامیان راحت است
 مسیح مهاجری مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی  در یادداشتی نوشت: از 7 نظامی که قرار بود داوطلب ریاست جمهوری شوند، یکنفر که درشت‌ترین دانه‌شان بود ثبت‌نام نکرد(قالیباف) و 6 نفر دیگر به صحنه آمده‌اند. با توجه به آنچه از سیره شورای نگهبان می‌دانیم، تعدادی از این 6 نظامی رد می‌شوند و باقیمانده نیز شانسی برای رأی آوردن نخواهند داشت.بنابراین، از هم‌اکنون می‌توان بابت تسلط مستقیم نظامیان بر قوه مجریه در 4 سال آینده آسوده‌خاطر بود. برای بعد از آن هم خدا بزرگ است.

چند معمم هم ثبت‌نام کرده‌اند که قاعدتاً شورای نگهبان فقط صلاحیت یکی از آنها را تأیید خواهد کرد. حتی اگر صلاحیت یکی دو نفر دیگرشان را هم تأیید کند، آنها شانسی برای رأی آوردن ندارند. با هیچیک از این افراد روحانی مشکلی ندارم ولی به دلیل احترامی که برای نهاد روحانیت قائل هستم و اطمینان دارم که حضور یک فرد روحانی در مسند ریاست جمهوری در دوره آینده که مستلزم پذیرفتن مسئولیت تأمین معیشت مردم است، به صلاح کشور نیست و باید مدتی هم به افراد غیرروحانی فرصت حضور در این مسئولیت داده شود، برای جایگاه روحانیت احساس نگرانی می‌کنم.

 
برچسب ها: انتخابات
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *