به روز شده در ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۱۲:۳۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ ساعت ۱۳:۰۶
کد مطلب : ۲۷۲۵۶۱

جنگل های استان اردبیل در معرض تخریب انسانی

جنگل های استان اردبیل در معرض تخریب انسانی
گروه جامعه: سرپرست منابع طبیعی استان اردبیل اظهار کرد: عوامل تخریب جنگل ها در این استان وجود دام در داخل جنگل، استفاده بی رویه مردم از درختا و تخریب اراضی جنگلی به منظور ایجاد اراضی زراعی است.محمود قلیزاده با اشاره به اهمیت مناطق جنگلی به عنوان ریه های سبز زمین  گفت: در استان اردبیل 69 هزار هکتار جنگل وجود دارد که از پنج رویشگاه مهم کشور سه رویشگاه شامل خزری و هیرکانی (فندقلو)، ارسباران (مشگین شهر و مغان) و ایران‌تورانی (شهرستان های کوثر و خلخال) متعلق به استان اردبیل است.
 
وی با بیان اینکه این جنگل ها با درختان فندق، ارس، بلوط، زبان گنجشک و افرا 3.7 درصد از مساحت کل استان اردبیل را شامل می شوند، افزود: 80 درصد جنگل‌های استان اردبیل در شهرستان خلخال قرار دارد و بخش خورش رستم به عنوان تنها رویشگاه درخت ارس وذخیره گاه ژنتیکی این گیاه کم آبر و مقاوم در استان اردبیل است. همچنین جنگل فندقلوی اردبیل از معدود جنگل‌های بی نظیر جهان استقلیزاده عنوان کرد: هزینه کلی نگهداری از جنگل برآورد جمعی نشده است اما فقط یک میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه نیروهای گشت حفاظت از مرتع و جنگل های استان است از طریق شرکت طرف قرار داد پرداخت می شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *