به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۱:۲۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ ساعت ۱۳:۱۸
کد مطلب : ۲۷۲۵۶۳

پیکر اکبر ترکان به خاک سپرده شد

پیکر اکبر ترکان به خاک سپرده شد
گروه جامعه:مراسم تشییع مرحوم «اکبر ترکان» امروز (دوشنبه) با حضور جمعی از مسوولان برگزار و برای خاکسپاری به بهشت زهرا منتقل شد.به گزارش ایرنا، پیکر ترکان در بهشت زهرا به خاک سپرده می شود.مرحوم اکبر ترکان که از بیماری کلیوی رنج می‌برد بامداد روز یکشنبه در ۶۹ سالگی دار فانی را وداع گفت.

وی در اغلب دولت‌های بعد از انقلاب حضور داشت و از استانداری ایلام تا وزارت راه و ترابری را بر عهده گرفت. ترکان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروی‌های مسلح در دولت اول اکبر هاشمی رفسنجانی و وزیر راه و ترابری در دولت دوم وی بود.وی همچنین در دولت نهم به مدت چهار سال معاونت برنامه ریزی وزارت نفت را بر عهده داشت.

از دیگر سمت‌های اجرایی اکبر ترکان می توان به استانداری ایلام و هرمزگان، معاونت صنایع بنیاد جانبازان، ریاست هیئت مدیره و مدیرعاملی سازمان صنایع دفاع، ریاست هیئت مدیره و مدیرعاملی سازمان گسترش صنایع ایران و در نهایت عضویت در هیات مدیره شستا و ریاست هیات مدیره تاپیکو اشاره کرد.وی همچنین دبیر پیشین شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی، رئیس پیشین سازمان نظام مهندسی ساختمان و عضو هیات مؤسس دانشگاه شمال آمل و عضو شورای اقتصاد و سرمایه‌گذاری دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی بود.