به روز شده در ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۱۲:۰۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ ساعت ۱۶:۵۶
کد مطلب : ۲۷۲۶۱۲

مهار کامل آتش سوزی جنگل‌های باشت

مهار کامل آتش سوزی جنگل‌های باشت
گروه جامعه: مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آتش سوزی جنگل های باشت که از عصر پنجشنبه آغاز شده بود با تلاش نیروهای مردمی و ادارات مختلف بامداد امروز بطور کامل مهار شد.«محمد محمدی» گفت: هم اکنون تعدادی از نیروهای امدادی، مردمی و منابع طبیعی برای جلوگیری از شلعه ور شدن کُنده های باقی مانده و روشن شدن مجدد آتش در منطقه مستقر هستند.وی اظهارکرد: نیروهای مردمی، تیپ ۴۸ فتح سپاه، سازمان های مردم نهاد، گروههای کوهنوردی، اعضای مدیریت بحران استان، شهرداران و اعضای ستاد بحران شهرستان های باشت، گچساران و چرام، ادارات کل منابع طبیعی، هلال احمر، محیط زیست، جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی، اورژانس، دامپزشکی، نیروی انتظامی، صدا و سیما و اصحاب رسانه در مهار این آتش ما را کمک و همکاری کردند.
 
مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: برای مهار این آتش سوزی ها ۲۸ سورتی پرواز از طریق بالگرد هلال احمر و دو بالگرد هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام که آبپاشی و انتقال نیروهایی امدادی و مردمی و تجهیزات و غذا به ارتفاعات انجام شدند و ۱۲ سورتی پرواز از این تعداد عملیات آپاشی توسط بالگردهای هوافضای سپاه بوده است.

یادآور می شود که آتش سوزی جنگل‌های ارتفاعات مناطق شاه بهرام، لار و شادگان شهرستان باشت حدود ساعت ۱۷ عصر روز پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه آغاز شده بود که با تلاش امدادگران نیروهای مختلف از هوا و زمین به دلیل سخت گذر بودن منطقه و وزش باد شدید و یک مرحله مهار، سرانجام بامداد امروز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ بطورکامل مهار شد.گفتنی است که در سال گذشته ۲۵۵ هکتار از جنگل ها و مراتع باشت بر اثر آتش سوزی دچار خسارت شد. شهرستان باشت ۱۰۵ هزار هکتار جنگل و مرتع دارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *