به روز شده در ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۲۰:۱۷
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ ساعت ۱۷:۵۸
کد مطلب : ۲۷۲۶۳۹
واقعا باید روزی ۱۲ساعت کار کنی تا زندگی‌ات بچرخه؟

خجالت نمی‌کشید آقای زنگنه؟

گروه اقتصادی: وزیر نفت دولت روحانی مدعی شد که بعد از بازنشستگی‌اش باید روزی 12 ساعت کار کند تا زندگی زن و بچه‌اش بچرخد!
خجالت نمی‌کشید آقای زنگنه؟
بیژن زنگنه در حاشیه آیین امضای قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد «ب»:
* (در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال وزیر شدن در دولت سیزدهم): در دولت بعدی اگر پیشنهاد ریاست جمهوری هم به بنده داده شود، قبول نمی کنم چه برسه به وزارت نفت. در دولت بعدی بنده از فعالیت های دولتی بازنشسته خواهم شد ولی همچنان در سیاست خواهم بود زیرا سیاست مثل زندگی است و سرنوشت کشور به مسائل سیاسی گره خورده است. ولی از تمامی کار دولتی، پست و سمت و ... کناره گیری می‌کنم. برنامه بنده بعد از اتمام وزارت نفت بازنشستگی است. در بازنشستگی هم که بنده باید مانند مابقی مردم روزی 12-13 ساعت کار کنم که بتوانم زندگی زن و بچه خود را بچرخانم!!
 
اما یک توضیح ضروری!
بیژن زنگنه که متولد 1331 است در حالی بابت درآمد آینده‌‌اش (پس از حدود 30 سال وزارت!!) نگران و مدعی است که باید روزی 12 ساعت کار کند تا خرج زندگی زن و بچه خود را بچرخاند! از سال 1362 تاکنون (به غیر از دولت احمدی‌نژاد)، همواره در جایگاه وزارت مشغول به فعالیت بوده است. وی در سال 1385 و برای اولین بار، به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی بازنشسته شده بود!
خوبست آقای شیخ‌الوزرا و دیگر مسئولانی که مصداق مرفهان بی‌درد هستند و با وقاحت نگران چرخیدن امور زندگی زن و بچه‌اش است، برای یکبار و برای فقط چند لحظه و دقیقه، به وجدان خود رجوع کنند و به رنج و فقر میلیون‌ها کارگر و کارمند و بازنشسته که در این سال‌ها با سیلی صورت خود و خانواده‌هایشان را قرمز نگهداشته‌اند، فکر کنند. البته متاسفانه از اغلب مدیران کنونی کشور چنین انتظاری نمی‌رود اما واقعا هر شهروند ایرانی از خود می‌پرسد امثال زنگنه‌ها چرا این چنین، نمک بر زخم یک ملت می‌پاشند؟ واقعا خجالت نمی‌کشی آقای زنگنه؟ یعنی تو واقعا باید روزی ۱۲ساعت کار کنی تا زندگی‌ات بچرخه!! این همه ریا و کتمان واقعیات تا به کجا آقای زنگنه؟
البته این هم در تاریخ این کشور خواهد ماند که یک وزیر (آن هم وزیر نفت!) پس از 30 سال وزیری، در مقابل چشمان یک ملت زجر کشیده، زُل بزند و چنین ادعاهای مضحکی بکند. همان‌هایی که با روحیه‌های اشرافی خود یک ملت را این چنین، نفهم و ساده فرض کرده‌اند! متاسفیم برایتان، واقعا متاسف!

۱۴۰۰/۰۲/۲۷ ۱۸:۳۵
آقای زنگنه اینقدر بردید که هفت جد وآبادتان را کفایت میکنه خائن (372679)
۱۴۰۰/۰۲/۲۷ ۱۸:۵۰
خاک تو سرش و امثالهم (372680)
۱۴۰۰/۰۲/۲۷ ۱۹:۰۵
ایشون درست می‌گوید چون در این مدت آنقدر مخارج داشت از جیب نفت ملت که به کم قانع نمی‌شود وای بر مردم فقیر وندار (372681)
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۲/۲۷ ۲۰:۳۱
شاید درست می گوید چون دستش ازمنابع ملی کوتاه خواهد شد‌ (372683)
۱۴۰۰/۰۲/۲۷ ۲۲:۲۵
خدارا چه دیدی ادمی شب میخوابه صبح بلند میشه میبینه هرچی داشته از دست داده حتی سلامتی شاید هم به ایشان الهام شده بعد از بر کناری ازریاست همه اموال وداراییش را از دست خواهد داد ان موقع است برای تهیه نان خانواده 12ساعت یا بیشترباید کارکنه (372686)
مهربان توسی
Netherlands
۱۴۰۰/۰۲/۲۸ ۰۱:۰۳
دم نویسنده گرم
واقعا پس من معلم یا کارگر پس چی بگم؟؟؟؟
ای به ظاهر اصلاح زلب با ۳۰سال وزارت و حقوق بالا بعدبازنشستگی دم از ۱۲ساعت کار میزنی و...بابا مگه نمیدونی مرگی هم هست و... (372691)
عزیزی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۲/۲۸ ۰۱:۴۸
اگر این دروغگو فقط با همان حقوق بازنشستگی بالا هم بازنشست شود و از سایر مواهب محروم باشد.... بازهم میتوتند زندگی مرفه داشته باشد .. بیچاره کارمند و کارگر بازنشسته با حقوق ۳ میلیون چطور امرار معاش میکنند؟ این حرف ایشان توهین ب ملت و نشوندهنده خرج بالای حضرات است. (372693)
۱۴۰۰/۰۲/۲۸ ۰۲:۱۲
دروغ نهادینه شده (372694)
معلمناامید
United Kingdom
۱۴۰۰/۰۲/۲۸ ۰۹:۱۹
مگه این اقا بویی از اصلاحات هم برده!!!
مگه خانوادش طلامیخورند که بعداز۳۲سال وزارت بازم بفکر۱۲ساعت کار در روز باشه و...
مگه مرگ وجود نداره و....؟؟؟؟
کاش به سید نگاه کنه و.... (372704)
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۲/۲۸ ۱۴:۲۷
زنگنه عامل بیکاری جوانان خوزستان. عامل تخریب تالابهای خوزستان. عامل الودگی هوای خوستان. عامل فقر و فلاکت مردم خوزستان (372714)
۱۴۰۰/۰۲/۲۸ ۲۲:۰۷
اقای زنگنه جز مسئولین پاکدست ، توانمندو ارزشمند کشور است ، برای صنعت نفت و گاز کشور علی رغم سنگ اندازیها ی داخلی و خارجی زحمت زیادی کشیده ودستاوردهای فراوانی داشته ، در صداقت ایشان شکی وجود ندارد، وزیر بودن لزوما به معنی برخورداری واستفاده از رانت نیست واین موضوع حداقل در خصوص اقای زنگنه کاملا صدق می کند. بعنوان یک خواننده ودنبال کننده همیشگی سایت شما مشتاقم بدانم مقاله شما مستند به اطلاعات دقیقه یا خیر. ممنون (372729)
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۲/۲۸ ۲۳:۴۷
سلام .من کارگری هستم ماهی 2400 میگیرم واقعا برید خجالت بکشید که فقط دروغ به مردم جلوه میدید . (372734)
۱۴۰۰/۰۲/۲۹ ۱۵:۱۳
خیلی هم بد اخلاق است (372751)