به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۰:۴۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ ساعت ۱۱:۰۶
کد مطلب : ۲۷۲۷۳۴

وقوع حریق در منطقه ماله گاله شیراز

وقوع حریق در منطقه ماله گاله شیراز
گروه جامعه: یک فعال محیط زیست گفت: از عصر دوشنبه ۲۷ اردیبهشت، محدوده‌ای از ارتفاعات منطقه ماله‌گاله در شهرستان شیراز، دچار حریق شده است.مهران نامداری گفت: وقوع حریق در محدوده ارتفاعات کوه دلو و منطقه حفاظت شده ماله‌گاله، ابتدا وسعت اندکی داشت اما رفته رفته گسترش یافت و حوالی ساعت ۴ بامداد گسترش بسیار زیادی پیدا کرد.
 
او با اشاره به اینکه وزش باد به گسترش آتش کمک کرده است، گفت: این حریق در ارتفاعات کوه دلو و حدفاصل سیاخ دارنگون و کوهمره سرخی در نقطه‌ای صعب‌العبور و دارای تراکم زیاد اتفاق افتاده است.نامداری با بیان اینکه عمده کسانیکه در مهار آتش مشارکت داشتند، نیروهای محلی و مردم بودند، لزوم تامین به موقع نیروی انسانی، تجهیزات و امکانات را عاملی موثر در جلوگیری سریع از گسترش حریق دانست.

این کنشگر اجتماعی گفت: طبیعت بکر و ارتفاعات جنگلی کوه دلو از مناطق مشجر ارزشمند با گونه های متنوع گیاهی و جانوری است که هرساله دچار حریق می‌شود.نامداری با یادآوری اینکه بارندگی کم و گرمای زودهنگام، موجب خشک و آماده سوختن شدن علوفه‌های مرتعی منطقه شده است، گفت: در صورت عمدی بودن حریق، که دور از ذهن نیست، باید راهکاری برای ممانعت از تکرار چنین حوادثی یافت.

او از گردشگران و طبیعت گردان درخواست کرد که در صورت حضور در طبیعت و بهره بردن از آن، مراقبت لازم را برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی به شکل غیرعمدی، داشته باشند.به گزارش ایسنا، منطقه جنگلی و حفاظت شده ماله گاله، در محدوده سیاه دارنگون قرار دارد و هم مرز با کوهمره سرخی و از نقاط بکر، جذاب و دیدنی استان فارس و شهرستان شیراز است.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *