به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۸:۵۲
 
۴
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۷ ساعت ۲۲:۵۹
کد مطلب : ۲۷۳۳۷
دربار اسپانیا: به تصمیم‌ قضایی احترام می‌گذاريم

دختر پادشاه اسپانیا به دادگاه احضار شد

گروه بين‌الملل: یک قاضی اسپانیایی، جوان‌ترین دختر پادشاه این کشور را برای پاسخگویی به اتهامات پولشویی و تقلب مالیاتی به دادگاه احضار کرده است.
دختر پادشاه اسپانیا به دادگاه احضار شد
شاهزاده کریستینا ۴۸ ساله که دختر خوان کارلوس، پادشاه اسپانیا، و سوفیا، ملکه این کشور است، قرار است پس از آن که رسما به عنوان یکی از مظنونان پرونده معرفی شد، در ماه مارس در دادگاهی در پالما د مایورکا حاضر شود. ایناکی اوردانگارین، شوهر او نیز طی یک سال گذشته در دست بررسی بوده است. او نیز مظنون به میلیون ها دلار سوء استفاده از اموال عمومی است که به خیریه‌های تحت مدیریت او داده شده بود. او تمامی اتهامات علیه خود را رد می‌کند و رسما نیز متهم نشده است.

خبرنگاران می‌گویند انتشار اخبار سوء استفاده های مالی در کنار برخی دیگر از اقدامات سایر اعضای خانواده سلطنتی اسپانیا باعث سرافکندگی این خانواده و تشدید انتقادها از آن شده است. محبوبیت خوان کارلوس پادشاه اسپانیا به شدت در میان مردم این کشور کاهش یافته و طبق نظرسنجی‌ها بسیاری از اسپانیایی‌ها خواهان آن هستند که او از سلطنت به نفع پسرش کناره‌گیری کند. گروهی نیز خواهان انحلال نظام سلطنتی هستند.

گفته می‌شود که این برای اولین بار است که یک خویشاوند نزدیک پادشاه اسپانیا ناگزیر می شود برای چنین موضوعی در دادگاه حاضر شود. دربار اسپانیا در واکنش گفته است که به تصمیم‌های قضایی احترام می‌گذارد. قاضی دادگاه خواهان سئوال از دختر پادشاه اسپانیا در باره شراکت او با شوهرش در شرکتی به نام Aizoon است.

شاهزاده کریستینا یک خواهر بزرگ‌تر از خود و یک برادر جوان‌تر (ولیعهد) دارد. روزنامه ال پائیس نوشته است که قاضی دادگاه به رغم مخالفت دادستان که ارتباطی میان دختر پادشاه و اقدامات شوهرش نمی‌دید، دستور احضار شاهزاده کریستینا را صادر کرده است. این قاضی سال پیش نیز درصدد صدور حکم احضار شاهزاده کریستینا بود اما دادگاه استانی با چنین اقدامی مخالفت کرد.

۱۳۹۲/۱۰/۱۸ ۰۰:۲۸
حتماً به دادگاه نمیره!؟ (196723)
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۰/۱۸ ۰۳:۲۷
آزمون خوبی برای سنجش قانونمند بودن این شخص است اگر نرود یعنی عدالت برایش مهم نیست

(( آنرا که حساب پاک است از محاسبه چه باک است ))

و اگر نرفت باید به اسپانیا فاتحه خواند زیرا کشوری که در آن فرزند پادشاه به عدالت اهمیت نمیدهد کلاه مردم پس معرکه است البته یک کشور دیگه ای هم هستش که رئیس جمهور سابقش کلا به دادگاه آلرژی داره حالا اینکه کلاه مردمش پس معرکه است یا فراتر از پس معرکه قرار داره به بحث کارشناسی احتیاج داره (196739)
۱۳۹۲/۱۰/۱۸ ۰۲:۵۱
مگه اونجا ایرانه که نره؟!راستی اون مداحه که جو تگزاسی گرفته. . . حق تیر دارن! (196738)