به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ ساعت ۰۹:۳۴
کد مطلب : ۲۷۴۲۷۴

مردم مشتری ضایعات برنج شدند!

مردم مشتری ضایعات برنج شدند!
گروه اقتصادی: قیمت برنج ایرانی و خارجی باز هم گران شد. این در حالی است که متولیان این بازار می‌گویند با افزایش قیمت برنج مصرف آن نصف شده است.دبیر انجمن واردکنندگان برنج با اعلام این خبر  گفت: مصرف برنج خارجی در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ نصف شد و امسال هم روند کاهش مصرف ادامه دارر.

او توضیح داد: سال ۹۸ حدود یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن برنج وارد شد، این در حالی است که واردات برنج خارجی سال گذشته به ۸۵۰ هزار تن رسید.مسیح کشاورز توضیح داد: کاهش مصرف برنج خارجی موجب شده، مصرف برنج‌های نیم‌دانه یا در اصطلاح برنج شکسته یا ضایعات برنج زیاد شود.
 
برنج شکسته کیلویی حداقل ۲۳ هزار تومان!
این در حالی است که رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی شیراز از کاهش مرغوبیت برنج مصرفی ایرانی‌ها پس از گرانی گفت و به تجارت‌نیوز توضیح داد: مصرف برنج شکسته به سبد تمامی خانوارها تعمیم داشته است زیرا جداسازی برنج شکسته از برنج سالم دیگر برای کشاورزان صرفه ندارد و معمولا این دو با هم مخلوط شده و به فروش می‌رسند.به گفته عبدالله رزاق‌منش قیمت برنج نیم‌دانه در شمال کشور با قیمت ۲۲ تا ۲۳ هزار تومان فروخته می‌شود و خرده‌فروشی‌های سایر شهرها می‌توانند با حداکثر ۳۰ درصد سود اضافه آن را بفروشند.
مرجع : تجارت نیوز
برچسب ها: افزایش قیمت برنج
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *