به روز شده در ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۱۲:۳۷
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ ساعت ۰۹:۲۹
کد مطلب : ۲۷۴۵۶۶
سیاسی‌کاری بر قانون، دین و انصاف مقدم شده است

رد صلاحیت‌های فله‌ای دموکراسی را نابود کرد

رد صلاحیت‌های فله‌ای دموکراسی را نابود کرد
گروه سیاسی: یک فعال سیاسی، در خصوص روند بررسی صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان، اظهار کرد: رد صلاحیت فله‌ای و بی‌حساب و کتابی که شورای نگهبان انجام داد، دموکراسی در کشور را نابود کرد یعنی ما چیزی به اسم دموکراسی و آزاداندیشی نداریم و همه باید تحت‌الامر باشیم.
اشرف بروجردی افزود: همچنین اقبال مردم به صندوق‌های رأی و حمایت از دولت و حاکمیت کاهش پیدا می‌کند و مردم احساس می‌کنند که در قفسی گرفتار شده‌اند و طبیعتاً‌ هر کسی که احساس کند در قفس است، تمایل دارد که قفس را بشکند و خود را نجات دهد بنابراین چنین شرایطی در این حد آسیب‌زاست.
وی بیان کرد: شورای نگهبان براساس چارچوب و قانون شکل گرفته و هدف از ایجاد این شورا این است که صلاحیت افرادی که قصد ورود به عرصه انتخابات را دارند، بررسی کند. همه ما درک می‌کنیم که یکی از صلاحیت‌های لازم این است که شخص کاندیدا سلامت فکر و روان داشته باشد که البته ظاهراً به سلامت روان اهمیت نمی‌دهند. در دوره دولت نهم و دهم شاهد بودیم که رئیس‌جمهور از لحاظ سلامت روان شخصی نبود که بتوان به او تکیه کرد.وی اضافه کرد: همچنین کاندیداها از جهت تعلق خاطر به ایران و اسلام، باید شایستگی و علم داشته باشند. این معیار‌ها را قانون تعیین کرده است و اگر شخصی قصد داشته باشد براساس سلیقه خود عمل کند، آسیبی جدی به ساختار نظام وارد خواهد شد و موجب می‌شود مردم باور کنند که در سرنوشت خود تأثیرگذار نیستند.
بروجردی با بیان اینکه موضوعی که امام خمینی، ائمه ما، پیامبر اسلام و خدا به آن تأکید کرده «لا اکراه فی‌الدین» است، گفت: اگر مبانی دینی ملاک است، دین خیلی صریح این موضوع را روشن کرده است و اگر مبانی عقلانی ملاک آنهاست، هر انسان عاقلی می‌فهمد که رئیس‌جمهور باید چه خصوصیاتی داشته باشد. متاسفانه همه چیز ما سیاست زده است. حتی قوانین ما نیز در سیطره سیاست قرار گرفته است. شورای نگهبان براساس سیاسی‌کاری این رفتار را می‌کند؛ طبیعتاً مردمی که امروز صبوری می‌کنند یک روز به این نتیجه می‌رسند که این مملکت به همه ما تعلق دارد و متعلق به چند نفر خاص نیست که بخواهند بر سرنوشت مردم حکومت کنند.وی ادامه داد: اگر سیاسی کاری نبود، فکر کردن برای حل مسأله کار آسانی بود اما متاسفانه امروز سیاست مقدم بر قانون و دین و انصاف و عدالت شده است. بنابراین تبعاً نتیجه کار حذف نیروهای کارآمد خواهد بود. دست‌های پنهان ما را هدایت می‌کنند و این حضرات نیز از روی سادگی و ندانم‌کاری و سیاسی‌کاری، چنین لیستی را تایید می‌کنند.
این عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در خصوص رد صلاحیت علی لاریجانی و اسحاق جهانگیری نیز بیان کرد: اگر افراد به جای اینکه منتسبین خود برایشان ملاک باشد، به منافع کشور، نظام و اسلام بیاندیشند، اوضاع به این صورت نخواهد بود. مملکت‌داری به این صورت نیست و افراد باید سال‌ها سابقه و تجربه و تخصص کسب کنند. آقای لاریجانی و آقای جهانگیری سال‌ها تجربه اندوخته‌اند؛ حالا ما دوباره باید از صفر شروع کنیم و اشخاص ناپخته‌ای که نمی‌توانند مصالح نظام را تشخیص بدهند، روی کار بیایند؟ دوباره آزمون و خطا؟ طبیعی است که این نهادها مصالح خود را در نظر می‌گیرند نه مصالح کشور، نظام، دین و ملت را؛ اگر روزی مردم دستشان برسد موضوع شیخ فضل الله نوری مجدداً تکرار برای همه ماخواهد شد.


 
برچسب ها: شورای نگهبان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۰/۰۳/۰۷ ۱۰:۱۱
لاریجانیو جهانگیری چه گلی به سر این مملکت زدند که می گویی . جز گرانی و بدبختی و کم شدن ارزش پول ملی .. (373101)
۱۴۰۰/۰۳/۰۷ ۱۰:۳۵
بچه ها دیگه میفهمند که جهانگیری با افتضاحاتی که به بار آورده صلاحیت نداره اونوقت یه تحلیلگر سیاسی نفهمه فاجعه نیست؟ (373102)
۱۴۰۰/۰۳/۰۷ ۱۰:۳۶
ئیس دفتر پیشین سیدمحمد خاتمی در دورۀ ریاست‌جمهوری می گوید اشتباه اصلاح‌طلبان حمایت از حسن روحانی بود. (373103)
۱۴۰۰/۰۳/۰۷ ۱۸:۲۹
اصولا چیزی که وجود نداشته چجوری نابود شده ؟؟ (373113)