به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۵:۰۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ ساعت ۱۲:۲۱
کد مطلب : ۲۷۴۶۳۴

انتخابات؛ یعنی فرمانبری مردم از نظام

انتخابات؛ یعنی فرمانبری مردم از نظام
گروه سیاسی: یك عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه معنای اصلی انتخابات اعلام فرمانبرداری از نظام تشکیلات الهی است اظهار کرد: در رأس این تشکیلات رسول اکرم محمد مصطفی (ص) و بعد از رسول خدا در عصر ما امام زمان (عج) که از سوی حضرت ولی عصر (عج) هم ولی فقیه قرار دارد.
 آیت الله محسن اراکی گفت: معنای انتخابات این است که مردم اعلام می‌کنند که ما فرمانبر این نظام تشکیلاتی هستیم و برای کمک به آن فرمانروای فعلی ما که ولی فقیه است یک بازوی اجرایی خوبی می خواهیم انتخاب کنیم. ان‌شاءالله یک انتخابات سالم با حضور حداکثری مردم داشته باشیم چراکه یک رئیس جمهور تحولگرا و جهادی و مخلص و میدانی می خواهیم و امیدواریم مردم یک «مرد میدان» را انتخاب کنند.
وی افزود:یکی از تفاوت‌های دولت الهی با دولت‌های غربی و سکولار این است که در نظام غیر الهی کار حاکم و فرمانروا این است که مردم با همان وضعیت موجود اداره و مدیریت می‌کند اما در نظام الهی علاوه بر این آنچه وظیفه مدیریت جامعه بوده بالا بردن جامعه است؛ یعنی باید جامعه را رشد و ترقی بدهد و تربیت کند و وظیفه تربیت جامعه بر عهده اوست؛ با این فرض ما فرمانروایان الهی را هادیان به سوی پیشرفت و مقامات بالا می دانیم.
اراكی با اشاره به معیارهای انتخاب رئیس جمهور در انتخابات پیش رو،گفت: ما امروز در انتخابات پیش‌رو نیاز به یک بازوی اجرائی توانمند در مدیریت کشور و رفع نیاز مردم ومشکلات مردم داریم و هم یک بازوی اجرائی برای رهبری می خواهیم که هادی باشد و مردم از او اخلاق یاد بگیرند، عامه مردم از او سبک زندگی بیاموزند و خود رئیس جمهور باید در رأس اخلاق های خوب باشد و مردم از او تواضع ببینند.اگر حرفی نهادهای مقدس این جامعه را تضعیف کند مثل نهاد بسیج و سپاه، این خیانت به ملت و خلاف شرع است؛ کسی که می خواهد رئیس جمهور باشد نباید کسی باشد که این نهاد‌ها را تضعیف کند.شورای نگهبان یک نهاد قانونی است ومخالفت با قانون به ضرر جامعه بوده واگر قانون تضعیف شد مجرمین زیاد می شوند و یقین بدانید کسانی که قانون را تضعیف می کنند در تقویت مجرمان و تبهکاران تأثیر دارند.
وی گفت: تضعیف قانون به نفع دشمن است و شورای نگهبان تضمین قانونی بودن نهاد هاست؛ این نهاد تضمین کننده سلامت مجری و قانون گذاری است و افراد شورای نگهبان افتخارات کشور هستند. بعد از تصمیم‌گیری شورای نگهبان دیگر مخالفت با آن مخالفت با جمهوریت و اسلامیت نظام است.


 
برچسب ها: انتخابات

۱۴۰۰/۰۳/۰۷ ۱۳:۲۶
واقعا باید به این طرز تفکر گریست!!!!!! مگر عصر حجره بنده خدا الان عصر ارتباطاته این اراجیف چی میفرمایی بعدا در خلوت به این افاضات خودت فکر کن (373106)
ایزدی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۳/۰۷ ۱۴:۱۶
خدا ریشه ی متحجرین را بخشکاند...... فرمایش مولا علی را ایشان نخوانده است، فرمایش امام حسین ع را ایشان نخوانده است.... (373109)
لاله
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۳/۰۷ ۱۴:۵۲
دقیقا داداش...
رییس جمهوری مبارک رئیسی.... (373110)
۱۴۰۰/۰۳/۰۷ ۱۶:۴۱
خوب اگه کار مردم فرمانبرداری هست و از آن طرف رئیس جمهور بازوی اجرایی ولی فقیه هست بهتر نیست ولی فقیه که اگاه تر عادل تر و ... از مردم هست خودش برای خودش یه بازوی اجرایی انتخاب کند و دیگه اینقدر هزینه هم رو دست مملکت نزارین. (373111)