به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۲۰:۰۴
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ ساعت ۱۳:۴۱
کد مطلب : ۲۷۵۳۲۵
اگر رفتارمان را اصلاح نکنیم، مملکت در خطر است+ فیلم کامل

مسعود پزشکیان: ایران برای همه است نه یک دسته خاص

درخواست مسعود پزشکیان از شورای نگهبان: نقص کار ما را علنی به مردم بگویید
مسعود پزشکیان: ایران برای همه است نه یک دسته خاص
گروه سیاسی: نماینده اول مردم تبریز در مجلس که صلاحیتش برای کاندیداتوری ریاست‌جمهوری رد شد امروز در نطقی 7 دقیقه‌ای در صحن مجلس اظهار کرد: حضرت علی (ع) بعد از به خلافت رسیدن خطبه‌ای می‌خواند و اظهار می‌کند که "در مقابل حرف‌هایی که می‌گویم، گردنم را گرو می‌گذارم. اگر اشتباه گفتم، گردنم را بزنید." من به تبعیت از امام علی (ع)، گردنم را در مقابل حرف‌هایم گرو می‌گذارم.
...
دکتر مسعود پزشکیان در خصوص تصمیمات شورای نگهبان گفت: پیش از هر چیزی از شورای نگهبان تشکر می‌کنم چرا که لطف کرد و وظیفه سنگینی از روی دوش ما برداشت. در عین حال از این شورا خواهش می‌کنم که به صورت شفاف اشکال و نقص و عیب کار ما را علنی به جامعه و مردم بگویند. به عنوان یک اصلاح‌طلب بر اساس اقتدا به امام علی (ع) می‌گویم که به دنبال دنیا نبودم، نیستم و نخواهم بود. این داوطلب عدم احراز صلاحیت شده ِانتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰  اظهار کرد: وقتی انسان به دنبال دنیا نباشد و تأسف چیزی را که دنیا از او گرفت نخورد، جسارت این را دارد که حرف حق بزند و یار و یاور مظلوم باشد. من همیشه با مظلومان بودم. هیچ وقت در جبهه قدرتمندان نبودم و نخواهم بود.  اینجانب نه‌ مطب زدم، نه سهمی دارم و هیچ گاه دنبال پول، قدرت و مال و منال نخواهم بود. شورای محترم معیارها و ناهم‌خوانی ما با معیارها را اعلام کند.

پزشکیان با بیان اینکه اصل بر عدالت  و انصاف است، گفت: ما برای اینکه عدالت را پیدا کنیم، مجبور هستیم اصلاحات انجام دهیم. حضرت علی (ع) به مالک اشتر می‌گوید دلیل درست و حق بودن حاکمیت، مردم هستند. اگر مردم ما را نپذیرند ما جزء صالحین نیستیم. ما باید در عمل نوکر مردم باشیم نه اینکه فقط شعار خدمت سر دهیم و هنگام انتخابات بگوییم اگر مردم نیامدند اشکالی ندارد، عده‌ای رأی می‌دهند.این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ که صلاحیتش همزمان با علی لاریجانی و اسحاق جهانگیری احراز نشد، تأکید کرد: رییس جمهور باید تبلور تمام ملت ایران باشد. انصاف را مراعات کنید. نماینده  تبریز در مجلس دهم و یازدهم با اشاره به برخی بی عدالتی ها در جامعه‌ تأکید کرد: اگر قرار است که یک گروه حرف بزند، به گروه مقابلش هم اجازه حرف زدن بدهید. اگر قرار است یک جناح در قدرت باشد، بگذارید همه جناح‎‌ها باشند. ایران برای همه است برای یک دسته نیست. وی گفت: بروید ارزیابی کنید و متوجه شوید که مردم پشت سر ما حرف‌های خوبی نمی‌زنند و ما مقصر هستیم. اگر رفتارمان را اصلاح نکنیم، مملکت در خطر است.


 

۱۴۰۰/۰۳/۱۰ ۱۳:۴۶
خدا حفظت کنه دکتر (373218)
ج
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۳/۱۰ ۱۶:۲۵
آفرین بر فرزند دلیر آذربایجان و ایران زمین (373225)
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۳/۱۰ ۲۳:۱۰
خیلی عالی دمت گرم حرف حق جواب نداره (373236)
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۳/۱۱ ۰۱:۳۱
بهتر، به درد ریاست جمهوری نمیخورد (373242)
۱۴۰۰/۰۳/۱۱ ۰۸:۳۷
خب به مهرعلیزاده و همتی رای دهید اتفاقاً شورای نگهبان خدمت بزرگی به شما کرد تعدد کاندیدا های اصولگرا باعث تفرق آرا و پیروزی جناح شما می شود (373247)
۱۴۰۰/۰۳/۱۱ ۰۸:۳۸
همین که نژادپرست هستی و فراکسیون ترک راه اندازی کردی همین برای رد صلاحیت کافی است (373248)
۱۴۰۰/۰۳/۱۱ ۱۲:۱۹
فعلا که از چندماهه ایران برای اصولگرایان شده (373260)
محمد جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۳/۱۱ ۱۲:۲۲
شما ها حداقل 30سال اصلاحات را انجام داده اید با این کارهایتان فساد از خودتان وهمکارانتان بیشتر است ابتدا اصلاحات را برای مردم بگویید که چیهست (373261)
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۳/۱۱ ۱۴:۲۵
بدسوختی آقای پزشکیان.باورت نمیشد.شماگرگهای اصلاح طلب کارتون تمومه. (373268)