>> با این کارها ۳ سال دیرتر پیر شوید - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۱:۱۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ ساعت ۰۹:۳۹
کد مطلب : ۲۷۶۱۲۴

با این کارها ۳ سال دیرتر پیر شوید

با این کارها ۳ سال دیرتر پیر شوید
گروه علمی: یک بررسی جدید نشان می‌دهد تغییرات ساده در رژیم غذایی و سبک زندگی، از جمله بهبود الگوی خواب، مصرف پروبیوتیک و ورزش می‌تواند علائم پیری بیولوژیکی را فقط در طی هشت هفته تا سه سال کاهش دهد. متخصصان ژنتیک در روسیه ثابت کردند که راهی برای معکوس کردن سن بیولوژیکی وجود دارد که اسم آن «ساعت DNA اپی ژنتیک» است، مجموعه‌ای از برچسب‌های DNA اپی ژنتیک است که برای تعیین سن بیولوژیکی یک بافت، سلول یا اندام استفاده می‌شود. 

دانشمندان یک مطالعه بالینی بر روی ۴۳ مرد بزرگسال سالم از ۵۰ تا ۷۲ سال انجام دادند. این برنامه هشت هفته‌ای شامل رژیم غذایی، خواب کافی، ورزش و استراحت و همچنین مصرف پروبیوتیک‌ها و عناصر غذایی گیاهی بود.طبق نتایج مشاهده دانشمندان، این رژیم منجر به کاهش قابل توجه مارکرهای سن بیولوژیکی می‌شود که نشان می‌دهد آنها تا بیش از سه سال این افراد بیشتر عمر می‌کنند، این جدول در مقایسه با گروه دوم صورت گرفت که بدون هیچ تغییری در رژیم غذایی و زندگی، به فعالیت‌های پیشین خود ادامه دادند و این عدد در آنها تغییر پیدا نکرد.

همانطور که نویسنده اصلی تحقیق، کارا فیتزجرالد، توضیح داد، این برنامه ترکیبی برای هدف قرار دادن یک مکانیسم خاص بیولوژیکی به نام متیلاسیون DNA (انتقال کنترل‌شده یک گروه متیل (CH۳) از یک ماده به ماده دیگر: پروتئین‌ها، اسیدهای آمینه، آنزیم‌ها و DNA) طراحی شده است.دکتر فیتزجرالد اضافه کرد: آنچه بسیار جالب است این است که غذا و سبک زندگی، از جمله مواد مغذی خاص و ترکیبات غذایی که به طور انتخابی متیلاسیون DNA را تغییر می‌دهند، می‌تواند چنین تأثیری بر روی الگوهای متیلاسیون DNA داشته باشد که نشان‌دهنده پیری و بیماری‌های وابسته به سن است.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *