به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ ساعت ۱۹:۵۲
کد مطلب : ۲۷۶۲۶۴
رگبار جملات آتشین کاندیداها در مناظره اقتصادی

از اسکوتر تا سندرم پست بی‌قرار در منظره نامزدها!

از اسکوتر تا سندرم پست بی‌قرار در منظره نامزدها!
گروه سیاسی: اولین مناظره ۷ نامزد انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد و کاندیداها به پرسش‌های اقتصادی مطرح شده پاسخ دادند.
این مناظره به جای اینکه به بیان دیدگاه‌های کاندیداها پرداخته شود بیشتر به عنوان مکانی برای حمله کاندیداها به یکدیگر برای جلب نظر مردم تبدیل شد که به اختصار برخی از این جملات را مرور می کنیم.
اولین حمله محسن رضایی به دولت روحانی
محسن رضایی به دولت روحانی: 8 سال پیش در مقابل آن کلید بی‌خاصیت گفتم که پول ملی ما بی‌ارزش می‌شود.
ضد حمله همتی به محسن رضایی
همتی به رضایی: شما آقای رضایی، شما باید بدانید با عدم پذیرش FATF در مجمع تشخیص مصلحت، پدر اقتصاد کشور را درآورده اید.
حمله عجیب مهرعلیزاده به رئیسی
مهرعلیزاده به رئیسی: شما از نظر تحصیلات کلاسیک فقط ۶ کلاس سواد دارید؛ البته من احترام میگذارم به تحصیلات حوزوی شما ولی با این سواد نمی شود اقتصاد را درست کرد.
زاکانی به همتی: به شما باید نوبل شیمی داد
زاکانی به همتی: شما سال ۹۸ گفتید اف ای تی اف تاثیری در اقتصاد ندارد. چرا به مردم دروغ می گویید؟ به ایشان باید نوبل شیمی داد چرا که ارزش پول ملی را نابود کرد. لطفا به دیگران تهمت نزنید. من اینجا می خواهم در مورد جهش تولید صحبت کنم. اگر بنا بود افراد دیگری تایید صلاحیت بشوند شما اینجا قرار نمی گرفتید.
مهرعلیزاده به رئیسی: سندرم پُست بی‌قرار داری
مهرعلیزاده به رئیسی: جناب آقای رئیسی برخی می گویند سندرم پست بیقرار دارید، از آستان قدس جمهوری می‌آید بعد برای قوه قضاییه می‌آیند شما به عنوان رئیس قوه قضاییه در حساس‌ترین دستگاه منصوب می شوید از سوی رهبری، چرا رئیس قوه قضاییه رو رها کردید و به سمت ریاست جمهوری آمدید مردم نمی‌توانند اعتماد کنند که چه تضمینی وجود دارد که ریاست جمهوری را رها نکنید.
رضایی: همتی را ممنوع‌الخروج و دادگاهی می‌کنم
رضایی به همتی: اگر رئیس جمهور شوم اگر دولت را بگیرم، همتی و برخی دیگر را در دولت به دادگاه می کشانم و ممنوع الخروجشان می کنم. محسن رضایی مدعی شد همتی با تحریم های آمریکا همراهی کرده است.
پاسخ همتی به تهدید خودش توسط رضایی
همتی به رضایی: من بعد از ریاست‌جمهوری حتما آقای رضایی را به‌عنوان یکی از اخلال‌گران اقتصادی به آقای رئیسی معرفی می‌کنم.
همتی به رئیسی: آقای رئیسی آیا به من امان‌نامه می‌دهید که بعد از این مناظره، علیه من اقدام نکنید؟

از اسکوتر تا سندرم پست بی‌قرار!
محسن رضایی گفت حذف در نظام به جایی رسیده که قطار انقلاب به یک اسکوتر بدل شده است.
عبدالناصر همتی به رضایی حمله کرده و گفته: «آقای رضایی شما در مجمع ما را معطل تصویب پیوستن به FATF کردید.»
محسن مهرعلیزاده به رئیسی گفت: «شما خانواده تان را دست کسی می‌دهد که خیلی مومن است، اما رانندگی بلد نیست؟ شما شش کلاس سواد دارید و این برای اداره کشور کافی نیست- رئیسی کوشید این اتهام را رد کند و بگوید که دکترا دارد.
همتی خطاب به رئیسی گفت از شما به عنوان رییس قوه قضا امان‌نامه می‌خواهم که به‌خاطر انتقاد‌های کنونی با ما برخورد نکنند خصوصا که الان آقای رضایی می‌گویند می‌خواهیم مدیران فعلی را به دادگاه ببریم... بنده هم همین آقای رضایی را که در مقام فرماندهی برخی اتهام‌ها درباره فرماندهی برخی عملیات به او وارد است، به عنوان مخل اقتصاد کشور به قوه‌قضاییه‌ی آقای رئیسی معرفی می‌کنم.
علی‌رضا زاکانی به مدافع شورای نگهبان بدل شد و درباره انتقاد همتی از ردصلاحیت برخی نامزد‌ها گفته: «اگر قرار بود بقیه را تایید کنند شما الان اینجا نبودی، هر کسی قد و قواره اش را دارد.»
مهرعلیزاده به رئیسی گفت: «مردم می‌گویند شما سندرم پست بی‌قرار دارید... مبادا از پست ریاست‌جمهوری برای پست بالاتری برنامه دارید... مردم نگرانند...»

 
برچسب ها: انتخابات

محمد
Europe
۱۴۰۰/۰۳/۱۵ ۲۱:۱۱
در میان همه این ها جالب اینجا بود که همتی وعده کاهش تورم و نقدینگی و رشد اقتصادی را میداد که خودش ۳ سال رییس بانک مرکزی بوده ! و هیچکدام از این کارها رو نکرده ، واقعا متاسفم که اینقدر تباه ملت رو سرکار گداشتن ، و تباهتر اصلاح طلب ها هستند که بعد از سالها به حمایت از همتی رسیدن و این اوج تباهی هستش . (373496)
۱۴۰۰/۰۳/۱۶ ۱۷:۳۲
به همین علت مدافع استقلال بانک مرکزی است. در حال حاضر بانک مرکزی فاقد استقلال است. (373608)
مجید
Romania
۱۴۰۰/۰۳/۱۵ ۲۳:۲۱
قطار انقلاب اسکوتر شده از بس حذف انجام شده اما چه کسی اینکار را کرده شورای نگهبان‌‌ مورد حمایت شما کاش اقای همتی واقعیات اقتصادی را میگفت که چرا پول چاپ کرده وچرا دست در جیب مردم کرده وچرا پول مردم در بورس از بین رفته برای اینکه از سر اجبار اینکارها را هر دولتی میکند وبا رضایی مجادله شخصی نمیکرد (373515)
۱۴۰۰/۰۳/۱۶ ۰۱:۵۱
از بس با حیا و محجوب است این همتی. (373529)
۱۴۰۰/۰۳/۱۶ ۰۱:۵۵
توهین و تخریب به سمت رئیسی نتیجه عکس داد. مدیر مسئول آفتاب یزد هم فهمید. (373530)
۱۴۰۰/۰۳/۱۵ ۲۳:۴۴
خیلی متاسف شدم چرا کاندیداهایی که خود را نامزد ریاست جمهوری می دانند یکدیگر را تهدید به محاکمه می کنند .مردم ازین تهدیدهای هراس افکنانه بیزار هستند.تنها مورد مفید سخن آقای قاضی زاده هاشمی در خصوص تغییر اساسی ساختار فعلی بود . ساختار شکنی می تواند امیدی برای بهبود وضعیت باشد البته طرح ایشان در سربازی اختیاری نیز یکی ازین موارد ساختار شکنی بود . (373521)
۱۴۰۰/۰۳/۱۵ ۲۳:۵۳
آقای رییس سریع عصبانی می شوند و خونسردی خود را از دست می دهند ایشان چطور می توانند با این اخلاق تند با آرامش و حوصله تصمیم گیری کنند. (373523)
۱۴۰۰/۰۳/۱۶ ۱۳:۴۹
شما مناظره احتمالا درست ندیدید این اقای رئیسی نبودند که عصبانی بودند،اقای همتی بودند که از همون اول بسیار عصبانی بودند و به همه توهین می کردند اینو بچه چهارساله ماهم تو خونه فهمید،ولی خوب شد از حالا شناختمش همتی رو (373579)
۱۴۰۰/۰۳/۱۶ ۰۰:۲۱
خداییش جلیلی اونطور که فکر می کردیم بد نبود (373525)
ناهید احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۳/۱۶ ۱۰:۵۰
وقتی مقامات ارشد بجای همکاری با یکدیگر درجهت پیشبرد امور مملکت، طریق رقابت را در پیش میگیرند، یکی رییس جمهور میشود و رقیبان مستقر در سنگرهای مستحکم دیگر در طول دوره ریاست جمهوری او در صدد چوب لای چرخ گذاشتن بر می آیند تا به مردم ثابت کنند پیش بینی هایشان در مناظره درست از آب درآمده است، نتیجه آن همین اوضاع نابسامان می شود که ملت و کشور را گرفتار کرده است. (373550)