به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۲:۰۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ ساعت ۱۲:۲۱
کد مطلب : ۲۷۶۳۳۸

حجازی: تعطیلی لیگ به سوداستقلال است

حجازی: تعطیلی لیگ به سوداستقلال است
گروه ورزشی: پیشکسوت استقلال پیش بینی کرد تیم ملی با استفاده از بازیکنانی که در اختیار دارد مرحله مقدماتی جام جهانی را پشت سر بگذارد.به گزارش ایلنا، آتیلا حجازی پیشکسوت استقلال ضمن ابراز امیدواری از استفاده زمان ریکاوری در تعطیلات لیگ برتر برای بازیکنان، پیش بینی کرد تیم ملی با استفاده از بازیکنانی که در اختیار دارد مرحله مقدماتی جام جهانی را پشت سر گذاشته و به مسابقات قطر صعود کند. 

تعطیلی مسابقات لیگ برتر را چطور می‌بینید؟
اگر از منظر استقلال به این تعطیلی نگاه کنیم، قطعاً به سود استقلال است. چون این بهترین فرصت برای ریکاوری جسمی و روحی برای آبی پوشان است. به خصوص که در این تیم تنها یک بازیکن ملی پوش حضور دارد و به جز قایدی همه بازیکنان در اختیار سرمربی هستند. بازی‌های فشرده لیگ قهرمانان به دلیل کمبود بازیکن به استقلال فشار زیادی وارد کرد و بعد از آن بازی‌ها به عینه می‌بینیم آبی پوشان توان کافی ندارند و نتایج خیلی خوبی هم نگرفتند. این بهترین فرصت است تا با استراحتی یک هفته‌ای، وارد یک دوره جدید بدنسازی میان فصلی شده و بعد از آغاز دوباره لیگ برتر، با تجدید قوا وارد مسابقات شوند. مجیدی باید هوشیارانه از این فرصت که یک توفیق اجباری است استفاده کرده و بعد از تعطیلات تیمی با نشاط و با روحیه را به میدان بفرستد. چون حتی اگر استقلال قهرمان لیگ برتر هم نشود، بازی‌های خوب، تماشاگر پسند و پیروزی‌های دلچسب می‌تواند مرهمی بر دل هواداران این تیم باشد.

در فصل اخیر فوتبال مربیان جوان هم به عرصه مربیگری وارد شده‌اند.
بله، خوشبختانه نگاهی به نیمکت‌های داغ لیگ برتر و حتی لیگ یکی‌ها نشان می‌دهد چهره‌های جدید و جوان به چرخه مربیگری ایران اضافه شده‌اند که خیلی از آنها آینده خوبی دارند. نفراتی مثل رحمتی، مجیدی، نکونام، خطیبی، فکری و حتی گل محمدی و منصوریان که این دوتای آخر در عین جوانی، کمی هم باتجربه‌تر از دیگران هستند. این جوان گرایی در مربیگری دورنمای خوبی را برای فوتبال ایران ترسیم می‌کند. جواد نکونام که در دو سال گذشته نتایج خوبی با فولاد گرفت را می‌توان یکی از پدیده‌های مربیگری در بین مربیان جوان دانست که سال‌ها به عنوان بازیکن و دستیار در کنار کی روش دانش آموزی کرد و امروز به خوبی این تجارب ارزشمند را در مربیگری به کار گرفته است.

شرایط تیم ملی در مسابقات مقدماتی جام جهانی را چطور ارزیابی می‌کنید؟
تیم ملی کار بسیار دشواری در بحرین دارد، اما این کار دشوار شدنی است. تیم ما در مقایسه با هر چهار تیم حاضر در این گروه برتری مطلق دارد و اگر هوشیارانه از این برتری استفاده شود، قادر به شکست دادن هر چهار تیم عراق، بحرین، کامبوج و هنگ کنگ خواهد بود. یکی از نقاط برتری مطلق تیم ملی ایران در مقایسه با چهار تیم دیگر، خط حمله است. ما از بهترین مهاجمان آسیا استفاده می‌کنیم و باید هنر استفاده بهینه کردن از این مهاجمان را داشته باشیم. تیمی که در فاز تهاجمی بازیکنانی مثل طارمی، آزمون، جهانبخش، انصاری فرد، قایدی، رضایی، قلی زاده و امیری را دارد، نباید از هیچ تیمی در آسیا هراس داشته باشد.
برچسب ها: استقلال
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *