به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۲۰:۵۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ ساعت ۱۴:۴۴
کد مطلب : ۲۷۶۳۸۱

حضور در انتخابات تقویت دین خدا است

حضور در انتخابات تقویت دین خدا است
گروه سیاسی: یک عضو فقهای شورای نگهبان  با بیان اینکه امروز ما بر سر سفره ولایت و حکومت حق نشسته‌ایم، گفت: حکومتی که در راس آن ولی فقیه به عنوان نماینده ولی عصر هستند، این نظام را طبق روایت امام صادق(ع) باید تقویت کرد و تقویت این نظام به حضور در صحنه است، حضور در هر صحنه‌ای که نظام لازم می‌داند، یک روز این صحنه ۸ سال دفاع مقدس بود، یک روز هم صحنه راهپیمایی است و یک روز انتخابات است.
  سید احمد خاتمی  بیان کرد: قرآن می‌فرماید«مومنین در امر جامع، رهبر جامعه اسلامی را رها نمی کنند»، افرادی که جبهه ندیدند و نرفتند، بدانند که حضور در انتخابات ۲۸ خرداد از جنس حضور در  جبهه است و افرادی که در ۱۱ فروردین ۱۳۵۸ برای رای دادن نبودند، بدانند حضور در این انتخابات همان رای آری آن زمان است.
وی افزود: ما در انتخابات دو مسئله داریم، مسئله مهم اول حضور در انتخابات و مسئله مهم دوم انتخاب اصلح است، تحقیقا این حضور تقویت دین خدا است و به دستور امام صادق(ع) این آمدن یک آمدن شعاری عادی نیست بلکه آمدن هدفمند است و اگر می‌خواهید بدانید این حضور چقدر مهم است، ببینید رسانه‌ها، ماهواره‌ها و فضای مجازی دشمن ببینید چگونه ملتمسانه از مردم می‌خواهند پای صندوق‌های رای نیایند.
وی با بیان اینکه انتخابات یک تکلیف است و بر اساس آنچه امام فرمود حفظ نظام از اوجب واجبات است و از مصادیق حفظ نظام حضور در انتخابات است؛ گفت: حضور در این انتخابات جلوه شکر خدا و تکلیف شرعی است.وی گفت: برخی می گویند که انتخابات مهندسی شده است و از قبل فرد موردنظر انتخاب شده است اما من به عنوان عضو شورای نگهبان می‌گویم این حرف دروغ است، در دنیا هم همین‌گونه است که افرادی که می‌خواهند رئیس جمهور یا نخست وزیر شوند، توسط کمیته‌ای احراز صلاحیت می‌شوند و در ایران هم توسط شورای نگهبان افراد احراز هویت می‌شوند و افرادی که صلاحیت لازم را دارند، تایید می شوند.
برچسب ها: شورای نگهبان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۰/۰۳/۱۷ ۰۸:۲۸
امروز ما بر سر سفره ولایت و حکومت حق نشسته‌ایم، (373641)