به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۷:۴۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ ساعت ۱۶:۴۴
کد مطلب : ۲۷۶۳۹۴

سرنگونی دو پهپاد روی پایگاه عین‌الاسد عراق

سرنگونی دو پهپاد روی پایگاه عین‌الاسد عراق
گروه بین الملل: ارتش عراق اعلام کرد که دو پهپاد در آسمان پایگاه نظامی عین‌الاسد، محل استقرار نیروهای آمریکایی، رهگیری و منهدم شده‌اند.
 سیستم پدافند هوایی C-RAM ارتش آمریکا در پایگاه عین‌الاسد در استان انبار این دو پهپاد را سرنگون کرده است.آمریکا حدود یک سال پیش این سامانه دفاع موشکی را برای مقابله با حملات راکتی در پایگاه عین‌الاسد و همین طور اربیل مستقر کرد.پایگاه عین‌الاسد حدود یک ماه پیش هم هدف حمله یک هواپیمای بدون سرنشین قرار گرفت که تلفاتی به جا نگذاشت.
از ابتدای سال ۲۰۲۱ حدود ۴۰ حمله به منافع و پایگاه‌های آمریکایی در عراق صورت گرفته است.آمریکا غالبا گروه‌های وابسته به ایران را مسئول حملات به منافع و پایگاه‌های خود در عراق معرفی می‌کند.در بسیاری از این حملات کاروان‌های نظامی هدف قرار گرفته‌اند و در ۱۴ مورد این حملات با راکت صورت گرفته است.نیروهای وابسته به ایران در عراق مسئولیت بعضی از این حملات را بر عهده گرفته‌اند که به گفته آنها با هدف بیرون راندن نیروهای خارجی انجام می‌شود.روزنامه نیویورک تایمز دو روز پیش در گزارشی از نگرانی مقام‌های آمریکایی از روند فزاینده حملات گروه‌های مرتبط با ایران به اهداف آمریکایی در عراق با استفاده از سلاح‌های پیچیده‌تر خبر داد.مقام‌های آمریکایی به این روزنامه گفته‌اند که اجزایی از پهپادهای مورد استفاده در حملات اخیر را یافته‌اند و بررسی‌های اولیه روی آنها نشان می‌دهد که این پهپادها یا در ایران ساخته شده یا با کمک فنی ایران تولید شده است.
هنوز ۲۵۰۰ نیروی نظامی آمریکایی در عراق هستند و تعداد کل نیروهای ائتلاف به ۳۵۰۰ نفر می‌رسد.
برچسب ها: عراق
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *