به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۳:۴۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ ساعت ۱۷:۲۴
کد مطلب : ۲۷۶۴۰۴

سعیدی مدنی: رقیبان خوبی را از میان برداشتم

سعیدی مدنی: رقیبان خوبی را از میان برداشتم
گروه ورزشی: نماینده سامبو ایران پس از کسب مدال نقره رقابت‌های قهرمانی آسیا گفت: اولین بار بود که در وزن ۸۸ کیلوگرم مسابقه می‌دادم، اتفاقی که در تمرینات برایم افتاد، نگذاشت وزن کم کنم.به گزارش ایسنا، علی سعیدی مدنی پس  از کسب مدال نقره رقابت‌های قهرمانی آسیا گفت: حدود ۱۰ روز قبل از رقابت‌های قهرمانی آسیا، در حال تمرین و وزن کم کردن بودم تا در ۷۹ کیلوگرم مبارزه کنم، اما به خاطر کشیدگی عضله پایم، مجبور شدم وزن کم کردن را متوقف کنم و به پایم استراحت دهم تا دچار آسیب دیدگی شدید نشود، برای همین در ۸۸ کیلوگرم مسابقه دادم، روز وزن کشی ۸۳ کیلوگرم و ۸۰۰ گرم بودم، در حالی که همه رقبایم وزن اصلی‌شان ۹۰ تا ۹۳ کیلو بود و روز وزن کشی با کم کردن وزن خود را به ۸۸ رساندند.
 
او افزود: سال گذشته من در رقابت‌های جایزه بزرگ جودو ، در ۸۱ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتم، هم‌چنین مدال طلای قهرمانی کشور جودو سال ۹۸ را دارم و در رقابت‌های جوجیتسو هم باز در ۸۱ کیلوگرم مبارزه کردم و به مدال طلا رسیدم، با این که اولین بار بود در ۸۸ مسابقه می‌دادم، فکر می‌کنم کسب مدال نقره آسیا نتیجه بدی نبود.
سعیدی مدنی، سطح رقابت‌های قهرمانی آسیا سامبو امسال را بسیار بالا ارزیابی کرد و در این باره توضیح داد: سطح مسابقات امسال از سال‌های گذشته  بالاتر بود، برای اولین بار، مسوولان برگزاری رقابت‌ها اجازه دادند که هر کشور در هر وزن دو نماینده داشته باشد، همانطور که در وزن من دو نماینده از ازبکستان، دو نماینده از قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان حضور داشتند، همین تعداد بالای شرکت کننده، کیفیت مبارزات را هم بالا برد.

وی درباره رقیبانش تصریح کرد: رقیب اول من از کشور قزاقستان، فیکس تیم ملی جودو بود و بالغ بر ۲۰ مسابقه آسیایی، گرنداسلم و گرندپریکس شرکت کرده و حریف قدری بود، در پای فینالم هم با نماینده تاجیکستان روبه رو شدم که بسیار قدرتمند بود، در سال ۲۰۱۷ و در رشته سامبو، قهرمان جهان شده بود ، در بازی‌های آسیایی داخل سالن عشق آباد هم مدال کسب کرد، در کل با یک جست‌وجوی ساده می‌توان متوجه شد که رقیبان خوبی را از میان برداشتم.

نایب قهرمان آسیا در رشته سامبو در پایان درباره دیگر مدال‌های بین‌المللی خود در این رشته گفت: من در سال ۲۰۱۷ در وزن ۶۸ کیلوگرم، سوم آسیا شدم، در همین سال در رقابت‌های ایندور گیمز باز هم به مدال برنز رسیدم، در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ هم در همین وزن ۶۸ کیلوگرم مقام پنجم را کسب کردم.
برچسب ها: سامبو
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *