به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۷:۴۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ ساعت ۱۲:۲۴
کد مطلب : ۲۷۶۵۴۴

ماندگاری علائم کرونا تا ۸ ماه پس از ابتلا

ماندگاری علائم کرونا تا ۸ ماه پس از ابتلا
گروه جامعه: معاون درمان علوم پزشکی گیلان، از مردم خواست فریب روند کاهشی کرونا را نخورند، تحقیقات علمی درباره کرونا نشان می دهد علائم بیماری تا هشت ماه پس از ابتلا باقی می ماند.دکتر انوش دهنادی مقدم با بیان اینکه طی شبانه روز گذشته ۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان گیلان بستری شدند، اظهار کرد: در مجموع ۲۳۶ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان بستری هستند و حال ۶۶ نفر وخیم است.

وی از مردم خواست فریب روند کاهشی کرونا را نخورند و تصریح کرد: طی بیش از یک سال گذشته از شیوع بیماری کرونا شاهد شیب های افزایشی و کاهشی آن بودیم، اما کمترین بی توجهی به پروتکل های بهداشتی سبب اوج گرفتن بیماری شده است.معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و پرهیز از شرکت در میهمانی ها و دورهمی ها را مهمترین راهکار برای جلوگیری از افزایش بیماران کرونایی دانست و گفت: حضور در فضاهای بسته فاقد تهویه مناسب شانس ابتلا به کرونا را افزایش می دهد.

دهنادی مقدم، با بیان اینکه بیماران کرونایی تا چندین ماه پس از بهبودی درگیر علائم هستند، خاطرنشان کرد: جدیدترین تحقیقات علمی درباره کرونا نشان می دهد علائم بیماری تا هشت ماه پس از ابتلا باقی می ماند.
وی از افراد خواست از خودشان مراقبت کنند تا گرفتار کرونا و علائم پس از آن نشوند و گفت: همچنین تجربه علمی سال گذشته نشان داد که تغییرات آب و هوایی و افزایش دما اثر چندانی بر شدت روند انتقال ویروس و بیماری ندارد.
برچسب ها: ویروس کرونا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *