به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۴:۵۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ ساعت ۱۳:۵۵
کد مطلب : ۲۷۶۷۹۲

تاثیر عجیب فشار خون دوران بارداری بر کودکان

تاثیر عجیب فشار خون دوران بارداری بر کودکان
گروه علمی:دانشمندان سوئدی به رابطه فشار خون بالا در دوران بارداری و نتیجه آن در کودکان سنین بالا پی بردند.فن یانگ، محقق سوئدی، درباره رابطه‌ فشار خون دوران بارداری با احتمال بیماری در کودکان گفت: یافته‌های ما نشان می‌دهد اختلالات فشارخون در دوره بارداری با افزایش خطر سکته و احتمالاً بیماری قلبی در کودک تا سن ۴۱ سالگی مرتبط است.
 
در این مطالعه بیش از ۵.۸ میلیون کودک متولدشده در سوئد از ۱۹۷۳ و در فنلاند نیز از ۱۹۸۷  تا سال ۲۰۱۴ تحت نظر بودند. از بین این تعداد کودک حدود ۴ درصد، از مادران مبتلا به اختلال فشارخون بالا در دوره بارداری متولد شده بودند که در طول ۴۱ سال پیگیری وضعیت این افراد، ۰.۰۴ درصد کودکان مبتلا به بیماری قلبی و ۰.۰۹ درصد دچار سکته شدند.محققان سوئدی تاکید کردند که فاکتور‌های مشترک ژنتیکی یا محیطی از عوامل اصلی تاثیرگذار بر رابطه بین اختلالات فشارخون در دوره بارداری و خطر بیماری قلبی ایسکمیک است.

در این مطالعه مشخص شد کودکان متولد شده از مادرانی که دچار فشار خون در دوران بارداری بودند، ۲۹ درصد با خطر بیماری قلبی و ۳۳ درصد با خطر سکته مواجه بودند.این محققان تاکید کردند که  این مطالعه باید در دوره‌های طولانی تری نیز بررسی شود تا از نتایج بدست آمده مطمئن شوند.
برچسب ها: فشار خون
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *