به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۰۰:۰۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ ساعت ۱۳:۵۸
کد مطلب : ۲۷۶۷۹۵

افزایش خشونت تروریست‌های طالبان

افزایش خشونت تروریست‌های طالبان
گروه بین الملل: مقام‌های ارشد دولت کابل اعلام کردند، در ۲۴ ساعت گذشته و در نتیجه افزایش حملات از سوی تروریست‌های طالبان و همزمان با خروج نیروهای خارجی از افغانستان، دست کم ۱۵۰ سرباز افغان کشته یا زخمی شده‌اند.
 درگیری‌ها در ۲۶ ولایت از ۳۴ ولایت افغانستان اکنون به وقوع پیوسته و تلفات به شدت رو به افزایش است.دولت کابل می‌گوید، درگیری‌ها در مناطق در حالی افزایش یافته است که آمریکا نیروهای خود را از افغانستان خارج می‌کند و قصد دارد تا ۱۱ سپتامبر سال جاری میلادی این خروج را تکمیل کند.تروریست‌های طالبان منطقه شهرک در ولایت غور واقع در غرب افغانستان را  تصرف کردند و سربازان افغان را مجبور کردند تا به روستاهای همجوار عقب نشینی کنند. همچنین انفجار خودروی بمب گذاری شده در مقر پلیس در منطقه خاص بلخ در ولایت بلخ نیز دست‌کم باعث کشته شدن چهار تن و زخمی شدن ۵۰ غیرنظامی شد. همچنین تروریست‌های طالبان به منطقه قیصر در ولایت فاریاب واقع در شمال افغانستان حمله کرده و ده‌ها نیروی امنیتی را کشتند یا زخمی کردند.سربازان دولت افغانستان عملیاتی را برای بازپس گیری ولایت نرخ وردک که در چند کیلومتری کابل است انجام دادند.یکی از مقام‌های ارشد دولت افغانستان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۱۵۷ نیروی ارتش کشته یا زخمی شدند.مذاکرات سیاسی بین دولت کابل و طالبان در حالی متوقف شده است که واشنگتن پس از ۲۰ سال در حال خروج نیروهای خود از افغانستان است.
طالبان و دولت کابل یکدیگر را به انجام اقدامات تحریک آمیز و ناکامی در توقف حملات علیه غیرنظامیان متهم می‌کنند.

 
برچسب ها: افغانستان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *