به روز شده در ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۱:۰۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ ساعت ۱۴:۰۶
کد مطلب : ۲۷۶۷۹۹

نشست اقتصادی اون با مقام‌های کره‌شمالی

نشست اقتصادی اون با مقام‌های کره‌شمالی
گروه بین الملل: خبرگزاری دولتی کره شمالی  گزارش داد که رهبر کره شمالی  در نشستی با مقامهای ارشد حزب کارگران کشورش به بررسی و ارتقای وضعیت اقتصادی در نیمه دوم سال پرداخته است.
 کیم جونگ اون، به دنبال نقش پررنگ تر دولت در ارتقای اقتصادی است که تحت تاثیر تحریم‌های بین‌المللی ناشی از برنامه هسته ای و بسته شدن مرزها بابت کرونا قرار گرفته است.
کره شمالی رسما هیچ موردی از ابتلا به کرونا ویروس نداشته است اما مقامهای سئول میگویند که این مساله را نمیتوان رد کرد چون کره شمالی اوایل امسال پیش از بستن مرزش، تبادلات تجاری و حضوری با چین داشته است.ماه آوریل کیم جونگ اون از مقامهای حزب حاکم خواسته بود تا کار و جانفشانی بیشتری داشته باشند و بحران اقتصادی کنونی را با یک دوره قحطی و فاجعه در دهه ۹۰ میلادی مقایسه کرده بود.
خبرگزاری کی‌سی‌ان‌ای کره شمالی گزارش داد، جلسه با مقام‌های ارشد پیش درآمدی برای نشست سالانه کمیته مرکزی حزب کارگران بود که اواخر ژوئن برگزار می‌شود. براساس این گزارش، کیم جونگ اون برنامه‌ای برای ایجاد تغییر ملموس در تثبیت کار اقتصادی دولت و زندگی مردم ارائه کرد.

 
برچسب ها: کره‌ شمالی
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *