به روز شده در ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۴:۲۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ ساعت ۱۵:۱۲
کد مطلب : ۲۷۶۸۱۹

اعمال فشار بر نیروهای آمریكا در عراق

اعمال فشار بر نیروهای آمریكا در عراق
گروه بین الملل: فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در عراق بابت استفاده گروه‌های مسلح از پهپادهای کوچک در حملات خود به پایگاه‌های نظامی عراق ابراز نگرانی کرد.
ژنرال کنت مک کنزی، گفت، هدف از حملات این گروه‌های مسلح اعمال فشار بر نیروهای آمریکایی و اخراج آنها از کشور است اما نیروهای آمریکایی اقدامات لازم را برای دفاع از خود اتخاذ خواهد کرد.مک کنزی گفت، نیروهای آمریکایی به درخواست دولت عراق در این کشور حضور دارند و وظیفه آنها توسعه نقش نیروهای عراقی و پتانسیل نظامی آنهاست.
وی پیرامون حضور نیروهای آمریکایی در سوریه هم گفت: این نیروها برای مبارزه با داعش که همچنان به لحاظ ایدئولوژیک در انتشار خشونت تاثیرگذار است، در این کشور هستند. نیروهای آمریکایی در سوریه دست به عملیات نظامی نمی زنند تنها از نیروهای سوریه دموکراتیک حمایت می‌کنند."مک کنزی درمورد جنگ یمن هم گفت: باور دارد که عربستان خواهان پایان دادن به جنگ در این کشور است اما نسبت به تمایل انصارالله به این امر تردید دارد!در مورد حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان نیز مک کنزی گفت، حدود نیمی از روند خروج این نیروها از افغانستان اجرایی شده و تا ماه سپتامبر تمامی نیروها را خارج خواهد کرد.ژنرال مک کنزی گفت، آمریکا به حمایت از نیروهای افغانستان و مبارزه با تروریسم خارج از این کشور ادامه خواهد داد.
وی افزود، واشنگتن نمایندگی دیپلماتیک خود را از طریق سفارت آمریکا در کابل حفظ خواهد کرد. مسوولیت حفاظت از این سفارت برعهده دولت میزبان خواهد بود هر چند که آمریکا از دیپلمات‌های خود در افغانستان هم مانند سایر کشورها حفاظت خواهد کرد.

 
برچسب ها: عراق
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *