به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۳:۰۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ ساعت ۱۸:۴۹
کد مطلب : ۲۷۶۸۴۵

گسترش همکاری‌های اسپک و پیدمکو

گسترش همکاری‌های اسپک و پیدمکو
مدیران عامل شركتهاي مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی و شرکت اسپک با امضای تفاهم نامه ای برگسترش همکاری‌های مشترک در حوزه خدمات مهندسي و بازرگاني به منظور تامين كالاها و تجهيزات صنعت پتروشيمي با رويكرد هم افزايي و مديريت تخصصي با تجميع تقاضاها به منظور بهره گيري از توان ساخت داخل تاکید کردند.
 به گزارش خبرنگار نیپنا، آیین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان شرکت‌های پیدمکو و اسپک صبح امروز سه شنبه(18 خردادماه)  با حضور آقايان بابابی و اسم خانی مدیران عامل دو شرکت برگزار شد.
آمادگی پیدمکو برای استفاده از ظرفیت های همکاری مشترک با اسپک
صفرعلی بابایی مديرعامل پيدمكو در این آیین بیان کردند: هم افزایی و همکاری های آتی منجر به شتاب در روند توسعه صنعت پتروشیمی کشور خواهد شد و در این مسیر شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی به دلیل دارا بودن زیر ساخت‌های مطلوب در صدد است تا به منظور هم افزايي از قابليتهاي شرکت اسپک بهره مند شود.
وی همچنين تصریح کردند: فعالیت های مختلف مهندسی و ساخت داخل سبب می‌شود تا از ظرفیت‌های موجود در داخل کشور به بهترین شکل استفاده شود و امضای تفاهم نامه امروز نیز در راستای همکاری‌های آتی و استفاده اثر بخش از قابليتهاي اسپك بعنوان يك شركت همگروه با رويكرد هم افزايي خواهد بود.
 بابایی در ادامه اعلام نمودند: هم افزایی منجر به ایجاد ارزش افزوده بیشتری می‌شود و پیدمکو با توجه به تجربه خود در طرح‌های مختلف به دنبال آن است که از ظرفیت‌های داخلی و شركت‌هاي تخصصي موجود در صنعت پتروشیمی بیش از گذشته استفاده کند.
همچنين، آقاي اسم خانی مديرعامل محترم شركت اسپك در این مراسم با اشاره به ظرفیت‌های بالای همکاری میان دو شرکت اظهارکرد: اسپک با بیش از 20 سال سابقه درخشان و فعالیت حرفه اي در بومي سازي و تامین تجهیزات و مواد شيميايي بعنوان يك سرمايه ملي اين آمادگی را دارد تا در روند توسعه این صنعت با مديريت تامين تخصصي تجهيزات و مواد اساسي صنعت پتروشيمي، ضمن پاسخگويي متمركز و هدفمند به نياز طرحها و پروژه‌ها، سهم توليد داخل را نيز گسترش دهد و بابه كارگيري از زيرساختها و پتانسيل ارزشمند اسپك، با مديريت فناوري وانتقال دانش فني براي بومي سازي پكيجهاي مهم طرحهاي پيش رويپتروشيمي بطور جدي نقش آفرين باشد.
وی افزود: افزون بر وجود یک زنجیره تامین کار آمد، روند قابل قبولی از بومی سازی نیازهای پتروشیمی ها در اسپک ایجاد شده است و آماده هرگونه همکاری و تعامل با هدف حمایت از تولید داخل و کاهش واردات هستیم.