به روز شده در ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۰۳:۰۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ ساعت ۱۱:۲۶
کد مطلب : ۲۷۶۹۵۲

خرید گندم از ۲ میلیون تن فراتر رفت

خرید گندم از ۲ میلیون تن فراتر رفت
گروه اقتصادی: مشاور فرهنگی، رسانه و مدیرروابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید تضمینی دو میلیون و 60 هزار تن گندم تا 18خرداد ماه در 21 استان خبر داد.به گزارش ایلنا،سید محمد تقی طباطبایی گفت: خرید تضمینی گندم در کشور از میانه فروردین آغاز شده و تاکنون 2 میلیون و 60 هزار تن از این محصول به ارزش بیش از 103 هزار میلیارد ریال خریداری شده است.

طباطبایی افزود: بیش از 86 هزار میلیارد ریال، معادل 86 درصد از پول گندمکاران تاکنون به حساب آنان واریز شده است.وی خاطر نشان کرد: میزان خرید گندم نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.طباطبایی از خرید 96 هزار تن دانه‌ی روغنی کلزا به ارزش بیش از 10 هزار میلیارد ریال خبر داد.مشاور فرهنگی، رسانه و مدیر روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران در بخش دیگر گزارش خود از تأمین کالاهای اساسی کشور گفت: در راستای اجرای مصوبه کارگروه تنظیم بازار و برای حفظ آرامش بازار کالاهای اساسی، توزیع 100 هزار تن برنج وارداتی و 100 هزار تن شکر در کشور در ماه جاری آغاز شده است که این کالاهای توزیع شده علاوه بر 240 هزار تن کالای اساسی توزیع شده در ماه مبارک رمضان بوده است.

وی در خصوص تأمین گندم و آرد کشور نیز خاطرنشان کرد: از اول خرداد تاکنون حدود 500 هزار تن گندم از طریق سامانه به فروش رفته است و برای تأمین آرد مورد نیاز واحدهای تولید نان 430 هزار و 776 تن نیز آرد در کشور توزیع شده است.
برچسب ها: گندم
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *