به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۳:۴۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ ساعت ۱۲:۱۸
کد مطلب : ۲۷۶۹۷۴

تلمبه موتور غرب: تامین کننده سیستم آبرسنی صنعتی و کشاورزی

گروه کسب و کار: چنانچه برای خرید پمپ آب جهت استفاده در سیستم آبرسانی صنعتی و کشاورزی به دنبال یک تأمین کننده کارآمد هستید تلمبه موتور غرب مجموعه‌ای است که می‌تواند دستگاه مورد نیاز شما برای آبرسانی را با بالاترین کیفیت ساخت در اختیارتان قرار دهد.
ما در ادامه این مطلب ضمن معرفی دستگاه پمپ که برای تأمین آب زمین‌های کشاورزی، کارخانه‌ها و کارگاه‌های صنعتی می‌توانید از آن استفاده کنید و بوستر پمپ که بیشتر برای تأمین آب خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به معرفی مجموعه تلمبه موتور غرب نیز خواهیم پرداخت و شما را با خدمات متنوع این شرکت آشنا خواهیم کرد.


 بوستر پمپ چیست؟
بوستر پمپ نیز همان پمپ است که بیشتر برای ساختمان‌هایی که در منطقه‌ای واقع شده‌اند که آب از فشار مورد نیاز برخوردار نیست مورد استفاده قرار می‌گیرد. بوستر پمپ را می‌توان در مسیر لوله‌های آبرسانی شهری نصب کرد تا بتواند سطح دبی را افزایش داده و فشار مطلوب را تأمین سازد و آب بتواند به بالاترین طبقات ساختمان ‌برسد.

چرا به بوستر پمپ نیاز داریم؟
بوستر پمپ از مجموعه چند پمپ تشکیل می‌شود که در کنار یکدیگر امکان آبرسانی به تمامی طبقات ساختمان‌های مرتفع را فراهم می‌کنند. برای یک ساختمان مسکونی که از تعداد واحدهای بالایی برخوردار نیست می‌توان از یک پمپ ساده استفاده کرد اما همان طور که اشاره کردیم بوستر پمپ برای آبرسانی و تأمین فشار آب مورد نیاز برای ساختمان‌های بزرگ‌تر و یا کارخانجات بزرگ و یا زمین‌های کشاورزی وسیع مورد استفاده قرار می‌گیرد.
بوستر پمپ با قابلیتی که دارد کمک می‌کند تا بتوان مجموعه‌ای از پمپ‌ها را در کنار هم قرار داد و با طراحی یک سیستم کامل و با توجه به سطح مورد نیاز آب ساختمان، سطح دبی آب را مشخص نمود تا فشار آب در تمامی قسمت‌های ساختمان به یک اندازه باشد به طوری که در ساعات پر مصرف آب و بخصوص در روزهای تعطیل چنانچه ساکنان طبقات پایین از آب استفاده می‌کنند فشار آب در طبقات بالا دستخوش تغییر نشود.
بوستر پمپ این قابلیت را دارد تا در زمانی که میزان مصرف آب کاهش می‌یابد بتوان تنها بخشی از ظرفیت بوستر پمپ را مورد استفاده قرار داد. عموماً بوستر پمپ در دو نوع دور متغیر و دور ثابت وجود دارد که از مدل دور متغیر آن می‌توان جهت آبرسانی در ساختمان‌‌های مسکونی و مکان‌هایی که نمی‌توان سطح دبی آب را مدیریت کرد استفاده کرد. از بوستر پمپ دور ثابت نیز می‌توان در زمان‌هایی که سطح دبی آب مورد نیاز محاسبه شده است استفاده کرد و این نوع پمپ‌ها می‌توانند برای آبیاری قطره‌ای، ایجاد باران مصنوعی در مزارع، آتش نشانی‌ها، بیمارستان و کارخانجات مناسب باشند.

موارد استفاده از بوستر پمپ معمولاً برای زمانی است که فشار نرمال سیستم کم است و باید افزایش یابد. بوستر پمپ مایعات را به محفظه پمپاژ وارد می‌کند تا دیفرانسیل فشار موردنیاز برای پمپاژ در یک سرویس دارای درجه حرارت ایجاد شود. پمپ‌های خود شوفاژ سطح خلأ کافی را ایجاد می‌کنند تا مایع را به داخل ورودی بدون کمک خارجی بکشند.
پمپ چیست؟
پمپ اصولاً به دستگاهی گفته می‌شود که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل کرده و می‌توان با استفاده از آن مایعات و مواد سیال را از داخل مخازن و یا حوضچه‌ها و همچنین از داخل زمین با فشار بالایی جابجا کرده و به ارتفاعات بالاتر انتقال داد. پمپ‌ یا بوستر پمپ در انواع مختلف تولید می‌شوند و موارد استفاده متعددی دارند.
انتقال مایعات یا آب از مکانی به مکان دیگر مانند پمپاژ آب از طبقه همکف به طبقه 20 یک ساختمان را پمپ و انجام می دهد. به دلیل اهمیت استفاده از پمپ در مکان ها و شرایط مختلف، مهندسان انواع پمپ های شناور، برقی، دستی، بادی و... را طراحی کرده اند. از پمپ های آب در ساختمان ها، کارخانه ها، مزارع کشاورزی، کامیون های آتش نشانی و حتی صنایع مختلف جهت جابجایی مایعات، بخصوص آب نیز استفاده می شود.
اگر بخواهیم نگاه تخصصی‌تری به پمپ داشته باشیم باید گفت دو مقوله مهم در کارکرد انواع پمپ موثر است که شامل دبی (آبدهی) پمپ و هد (فشار پمپ) می‌شود که در لینک زیر توضیحات بیشتری در مورد پمپ داده شده است:
https://westpumpiran.com/products/پمپ

دبی یا میزان آبدهی پمپ: به زبان ساده به این معناست که پمپ قادر است در یک مقطع زمانی چه میزان مایع را انتقال دهد و در ساختار فرمولی آن را با حرف Q نمایش می‌دهند. محاسبه دبی می‌تواند بر حسب لیتر بر دقیقه، لیتر بر ثانیه و یا متر مکعب در هر ساعت صورت گیرد.

هد یا فشار پمپ: یکی دیگر از نکات مهم درباره شناخت پمپ به فشار پمپ مربوط می‌شود. این مورد به این صورت بررسی می‌شود که یک پمپ در حالت نرمال و استاندارد قادر است مواد سیال و مایعات را با چه فشاری به سمت بالا پمپاژ نماید و آن را از پایین‌تر سطح به بالاترین سطح انتقال دهد. برای پمپ‌های آب، هد یا فشار آب بر حسب متر محاسبه شده و با علامت اختصاری m یا ft نشان داده می‌شود.

آشنایی با انواع پمپ
برای آبرسانی به مزارع و زمین‌های کشاورزی و یا حوضچه‌های پرورش ماهی و همچنین برای آبرسانی به ساختمان‌های مسکونی و اداری که از تعداد طبقات و واحدهای زیادی برخوردار می‌باشد لازم است که حتما از پمپ یا بوستر پمپ استفاده شود تا بتوان آب را از داخل چاه و یا منبعی که پیشتر برای این منظور طراحی شده است به روی زمین انتقال داد. در خصوص زمین‌های کشاورزی و باغ‌ها شاید سیستم انتقال آب در نظر گرفته شده ارتباطی با افزایش محصول نداشته باشد اما اگر این موضوع به درستی انجام نگیرد و سیستم آبرسانی با ضعف روبرو باشد بی‌شک می‌تواند به تولیدات کشاورزی و یا صنعتی آسیب وارد نماید.


بنابراین لازم است پیش از انتخاب نوع پمپ، آشنایی کاملی با فعالیت کشاورزی و صنعتی خود و میزان و مقیاس آن داشته باشید و با محاسبه صحیح ظرفیت‌های موجود و دریافت مشاوره کارشناسی اقدام به خرید پمپ نمایید.
  • پمپ توربینی: از این نوع پمپ می‌توان برای آبرسانی در صنایع مختلف و همچنین کشاورزی استفاده نمود. از مزایا و قابلیت‌های این نوع پمپ می‌توان به میزان آبدهی زیاد و فشار کار متوسط اشاره کرد. پمپ‌های توربینی به صورت عمودی ساخته می‌شوند و به این ترتیب موارد استفاده زیادی دارند به طوری که می‌توان از آن‌ها بر روی ایستگاه ثابت و شناور استفاده کرد و آب مورد نیاز را از رودخانه، کانال و حتی دریا تأمین کرد.
    پمپ سانتریفیوژی: این نوع پمپ‌ها به روش گریز از مرکز کار می‌کنند و می‌توانند در کشاورزی و سایر صنایع برای انتقال آب و مایعات مورد استفاده قرار گیرند. نیروی گریز از مرکز در این نوع پمپ کمک می‌کند تا آب با فشار از مخزن خارج شود و معمولاً در دو مدل عمودی و افقی طراحی و ساخته می‌شوند. از این نوع پمپ می‌توان علاوه بر زمین‌ها و مزارع کشاورزی جهت تأمین آب خانگی نیز استفاده کرد که البته برای مزارع کشاورزی بهتر است از نوع عمودی آن استفاده شود. پمپ سانتریفیوژی نصب آسانی دارد و جزء پمپ‌های ارزان قیمت‌تر به شمار می‌آید که هزینه خرید آن نسبت به کارکردی که دارد چندان بالا نخواهد بود.
شرکت تلمبه موتور غرب

در حال حاضر به خاطر کمبود آب و کاهش بارش باران‌های فصلی، تأمین آب برای استفاده در فعالیت‌های کشاورزی و صنعتی و .. با مشکل مواجه شده است و لازم است برای تامین آب از پمپ‌های مختلف و یا بوستر پمپ استفاده کرد تا بتوان آب مورد نیاز را با فشار مورد نیاز تامین نمود. شرکت تلمبه موتور غرب (https://westpumpiran.com) به مدیریت آقای سعید زاهد مهاجرانی فعالیت خود را در زمینه ارائه کلیه تجهیزات آبرسانی مانند انواع پمپ، الکتروپمپ، بوستر پمپ و... آغاز کرده است که می‌تواند تجهیزات مورد نیاز برای تامین آب فعالیت‌های کشاورزی و صنعتی و همچنین تامین آب ساختمان‌های مسکونی و مرتفع را فراهم نماید.