>> سرانجام اعتراض فعالان حوزه درمان اعتیاد چه شد؟ - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۳:۴۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ ساعت ۱۲:۲۲
کد مطلب : ۲۷۶۹۷۶

سرانجام اعتراض فعالان حوزه درمان اعتیاد چه شد؟

سرانجام اعتراض فعالان حوزه درمان اعتیاد چه شد؟
گروه جامعه: رئیس انجمن صنفی کارفرمایی مراکز درمان سو مصرف مواد مخدر گفت:مسؤولان سازمان غذا و دارو در تجمع اعتراضی فعالان حوزه درمان اعتیاد قول دادند تا یکشنبه هفته آینده نشست مشترکی به منظور بررسی دوباره بخشنامه عرضه داروهای مخدر در داروخانه‌ها برگزار شود.

به گزارش  فارس، فاطمه خوشنویسان، رئیس انجمن صنفی کارفرمایی مراکز درمان سو مصرف مواد استان تهران در گفت اظهار کرد: مسئولان سازمان غذا و دارو در تجمع اعتراضی فعالان حوزه درمان اعتیاد مقابل سازمان غذا و دارو که دیروز برگزار شد، قول دادند تا یکشنبه هفته آینده نشست مشترکی با حضور نمایندگان کانون سراسری انجمن‌های صنفی مراکز درمان سوء مصرف مواد، ستاد مبارزه با مواد مخدر، سازمان بهزیستی، سازمان بازرسی کل کشور، وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو  و دستگاه‌های امنیتی  به منظور بررسی دوباره بخشنامه عرضه داروهای مخدر در داروخانه‌ها برگزار شود.

وی با اشاره به بخشنامه اخیر سازمان غذا و دارو و تعیین داروخانه‌های واجد شرایط برای توزیع و عرضه داروهای مخدر، گفت: این بخشنامه با مصوبات کمیته درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر مبنی بر ممنوعیت مطلق عرضه داروهای آگونیست در داروخانه‌ها مغایر است.

 خوشنویسان خاطر نشان کرد: بسیاری از نهادهای قانونگذار، اجرایی، علمی و صنفی از جمله سازمان نظام پزشکی کل کشور، انجمن‌های علمی روانپزشکان و پزشکان عمومی کشور و بسیاری از اساتید و کارشناسان ملی و بین‌المللی حوزه درمان اعتیاد به تفصیل در مورد اشکالات و تاثیرات مخرب واگذاری توزیع و عرضه مستقیم متادون در داروخانه‌ها صحبت کرده‌اند و همگی بر این باورند این تصمیم باعث تغییر نگرش بیماران از درمان محور به دارو محور و دسترسی آسان به داروهای مخدر می‌شود.

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی مراکز درمان سو مصرف مواد استان تهران در با بیان اینکه عرضه داروهای مخدر در داروخانه‌ها به مصالح کشور در عرصه مبارزه با مواد مخدر آسیب می‌زند،  افزود: درخواست ما از سازمان غذا و دارو این است به منظور پیشگیری از بروز فاجعه اعتیاد داروخانه‌ای دیگر همچون ترامادول و ریتالین که می‌تواند منجر به خروج بیماران از درمان اعتیاد و ایجاد مشکلات عدیده و افزایش آسیب‌های اجتماعی برای کشور شود، به نظرات کارشناسان توجه کند.
برچسب ها: اعتیاد درمان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *